Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Медичні заклади в умовах воєнного стану в Україні будуть фінансуватися безперебійно — Віктор Ляшко

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Уряд прийняв зміни, які забезпечать безперебійне фінансування медичних закладів в умовах воєнного стану.

«Я пишаюсь нашими медиками, які сьогодні під обстрілами окупантів продовжують надавати медичну допомогу всім хто її потребує. Жодна лікарня не закрилась, всі працюють і рятують поранених. Уряд оперативно розглянув пропозицію Міністерства та підтримав запропоновані заходи щодо своєчасного забезпечення закладів охорони здоров'я фінансуванням. Прийняті Урядом зміни до програми медичних гарантій передбачають, що кожного місяця ми виплачуватимемо 1/12 від загальної ціни договору, який заклад підписав із Національною службою здоров'я України, без додаткового надання лікарнями звітів за кількість наданих послуг», — підкреслив міністр.

Зокрема, зміни до Постанови КМУ №410 передбачають наступне:

для надавачів медичних послуг, які розташовані на території дії воєнного стану, розрахунок фактичної вартості медичних послуг на місяць за всіма пакетами послуг визначається відповідно до Програми медичних гарантій. А положення договорів щодо внесення електронних даних в ЕСОЗ не застосовується. 

Зміни до постанови КМУ №1440 передбачають, що запланована та фактична вартість медичних послуг для всіх напрямів ПМГ розраховується як 1/12 від загальної ціни договору, починаючи з місяця введення воєнного стану.

У такому вигляді оплати здійснюються не пізніше місяця, у якому введено воєнний стан. 

Положення розділу ІІ цього порядку щодо розрахунку фактичної вартості медичних послуг для всіх пакетів не застосовується.

Бережіть себе та своїх рідних! Україна переможе!