Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Меддопомога поблизу лінії фронту: як працюють мобільні амбулаторії у прифронтових селах Запорізької області

Кожен українець має право на безоплатну медичну допомогу. Проте нині це право намагається відібрати безжальна країна-агресор, руйнуючи лікарні, викрадаючи обладнання, розстрілюючи «швидкі»… МОЗ щоденно дбає про відновлення доступу до якісної й своєчасної медичної допомоги для кожного, хто її потребує. 

На жаль, на прифронтових та деокупованих територіях, які  постійно страждають від ворожих обстрілів, де медична інфраструктура зазнає руйнувань, пацієнти часто обмежені в доступі до медичної допомоги. Один із механізмів, якій дозволяє подолати цю прогалину, — мобільні амбулаторії та пересувні пункти медичної допомоги. 

Наразі в Запорізькій області запрацювала мобільна амбулаторія, яка складається з представників МБФ «Альянс громадського здоров’я». Вона забезпечує доступ українців, які мешкають поблизу лінії фронту, до профілактики, діагностики та лікування хронічних захворювань, соціально небезпечних захворювань (ВІЛ, туберкульоз тощо).

Окрім того, в мобільній амбулаторії пацієнти можуть отримати консультацію терапевта, зробити кардіограму, УЗД, виміряти рівень цукру й отримати необхідні ліки.

Як показала практика, мобільні амбулаторії нині — дієвий механізм забезпечення медичними послугами населення на деокупованих та прифронтових територіях. Тож наразі триває робота, аби забезпечити базовими медичними послугами пацієнтів у тих регіонах, які найбільше постраждали від війни. 

Раніше ми розповідали, що на деокупованих та прифронтових територіях продовжують працювати мобільні амбулаторії гуманітарної організації «Лікарі без кордонів», які надають первинну медичну допомогу та психологічну підтримку постраждалим від війни українцям. Кожна бригада мобільної амбулаторії складається з лікаря, медсестри, психолога та соціального працівника.