Марина Слободніченко: Для успішної євроінтеграції необхідно зміцнювати зв’язки з країнами та інституціями ЄС
З цією метою профільна заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко розпочала серію зустрічей з представниками ЄС та Єврокомісії.
«Перед нами стоїть амбітне завдання — за 2, максимум 5 років імплементувати усі ключові акти права ЄС до українського законодавства, адаптувати наші операційні процедури та реформувати галузь охорони здоров’я відповідно до найкращих практик та стандартів ЄС. Для цього нам потрібно нарощувати власний потенціал, формувати сильних адміністративних лідерів, лікарів, медичних працівників; зміцнювати медичні бази та створювати кращі умови для роботи медиків; підіймати планку вже і так достатньо високих стандартів якості в фармацевтичній галузі; розширювати взаємодію як з усіма галузевими інституціями ЄС, так і з країнами-членами ЄС», — зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.
Однією з таких зустрічей стала онлайн-зустріч з Анджеєм Яном Русом, директором відділу медичних продуктів та інновації систем охорони здоров’я Генерального директорату з охорони здоров’я та харчової безпеки Єврокомісії (DG SANTE).
Анджей Рус, як колишній міністр охорони здоров’я Польщі, поділився своїм досвідом імплементації законодавства ЄС у польське законодавство сфери охорони здоров’я. Зокрема під час зустрічі він розповів про виклики та можливості, з якими стикався під час підготовки Польщі до вступу в ЄС й поділився практичними порадами щодо реформування медичної освіти, системи донорства крові, впровадження системи верифікації лікарських засобів та медичних виробів.
«Під час визначення євроінтеграційних пріоритетів імплементації законодавства та практик ЄС першочергово ви маєте фокусуватися на внутрішньоукраїнських пріоритетах — потребах пацієнтів, медичних закладів, системи охорони здоров’я. Євроінтеграція має стати поштовхом до якісних змін вашої системи охорони здоров’я. Коли ми готували Польщу до вступу в ЄС, саме імплементація директив та регламентів дала поштовх до дуже важливих реформ нашої медичної системи», — розповів ексміністр охорони здоров’я Польщі, директор відділу медичних продуктів та інновації систем охорони здоров’я DG SANTE Анджей Ян Рус.
В рамках цієї зустрічі було намічено наступний план дій та окреслено питання, які пані Марина Слободніченко має на меті поставити під час свого візиту до Єврокомісії. Зокрема, у планах — налагодити та посилити співпрацю з такими організаціями, як Європейське виконавче агентство з охорони здоров’я та цифрових технологій (HADEA), Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), Європейський директорат з якості лікарських засобів і охорони здоров'я (EDQM), Генеральний директорат внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва, малого та середнього бізнесу (DG GROW), Генеральний директорат з охорони здоров’я та харчової безпеки Єврокомісії (DG SANTE), Європейська федерація фармацевтичних підприємств і асоціацій (EFPIA), Європейською асоціацією виробників генеричних препаратів (EGA) та іншими.