Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: Введення локдауну напряму залежить від епідемічної ситуації та завантаження медичної системи

Основною передумовою для введення нових, більш жорстких, карантинних обмежень в Україні буде епідемічна ситуація в країні та показник завантаження медичної системи. Про це заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час щоденного онлайн-брифінгу.

“Пропозиції Міністерства охорони здоров’я щодо введення жорстких карантинних обмежень грунтуватимуться на епідситуації та показниках навантаження на українську медичну систему. Це про впевненість держави у тому, що усім громадянам з COVID-19, у будь-якому куточку країни, нададуть належну медичну допомогу: госпіталізують у лікарню, де є відповідні умови та фахівці, які зможуть  зробити все, аби людина одужала”, — наголосив очільник МОЗ.

Міністр повідомив, що наразі в Україні порівняно напружена, але контрольована ситуація. З 55 886 ліжок, відведених під лікування хворих на COVID-19, зайнято 49,9% або 27 887 ліжко-місць. 

“Майже 50% зайнятих ліжок — це достатньо багато. Але ситуація контрольована, медична система справляється, за що велика подяка лікарям та всім медичним працівникам, які кожного дня борються за життя громадян”, — зазначив Максим Степанов. 

За словами керівника МОЗ, міністерство розглядає різні варіанти розвитку подій, однак розраховує, що ті обмеження, які вже діють в країні, покажуть свої результати за умови їх дотримання. Зокрема, очікується, що наступного тижня можна буде оцінити ефект від введення з 14 листопада карантину “вихідного дня”. 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України запровадив з 14 до 30 листопада 2020 року карантин “вихідного дня”, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.