Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: у разі дотримання правил карантину “вихідного дня” країні вдасться уповільнити поширення COVID-19

За умови дотримання передбачених карантином “вихідного дня” обмежень, країні вдасться зупинити стрімке розповсюдження COVID-19. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу.

“COVID-19 — досить важка хвороба. Прошу всіх дотримуватись карантинних правил, які введені в нашій країні. Адже, якщо навіть на два дні розірвати ланцюг передачі хвороби, ситуацію із рівнем захворюваності буде утримано на тих цифрах, які маємо зараз, а ураганне зростання кількості нових випадків вдасться призупинити. Якщо в суботу та неділю у нас дійсно в повному обсязі не працюватимуть визначені постановою уряду заклади, ми отримаємо очікуваний результат”, — наголосив очільник МОЗ.

Максим Степанов нагадав, що аналогічний механізм протидії коронавірусній хворобі був запроваджений в Ізраїлі влітку цього року. Тоді унаслідок введення карантину “вихідного дня” за три тижні країні вдалося знизити рівень захворюваності на 20%.

Водночас Міністр Максим Степанов зазначив, що повний локдаун, запроваджений в багатьох країнах світу, з погляду протиепідемічних заходів — найефективніший метод протидії, адже повністю розриває ланцюг передачі хвороби. Проте, за розрахунками Мінфіну та Мінекономіки, його запровадження в Україні призведе до краху економіки.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України запровадив з 14 до 30 листопада 2020 року карантин “вихідного дня”, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.