Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: Тариф на лікування онкологічних захворювань має становити не менше ніж 60 тисяч грн

Для забезпечення людей з онкозахворюваннями необхідним лікуванням в Україні необхідно збільшити тариф на діагностику та проведення хіміотерапії до 60 тис. грн. Про це 3 грудня під час щоденного брифінгу наголосив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«У цьому році на лікування однієї людини з онкозахворюванням ми витрачаємо 17 834 грн.  Це те, що сплачується державою при проведенні хіміотерапії. Також держава додатково виділяє лікарські засоби. Цієї суми не вистачає. Реальна вартість, яку ми розрахували і заклали в бюджетний запит на наступний рік, — це близько 60 тис. грн», — роз'яснив Максим Степанов.

Зазначимо, що окремо на 2021 рік МОЗ закладено тариф на лікування онкогематологічних захворювань. Він становить 101 тис. грн на людину.

Міністр охорони здоров'я підкреслив, що разом із збільшенням тарифів на лікування обов'язковим є підвищення заробітних плат медикам. За розрахунками міністерства, лікар повинен отримувати мінімум 23 тис. грн на місяць, середній медперсонал — 17 тис. грн, молодший медперсонал — 12 тис. грн.

Нагадаємо, що остання редакція держбюджету на 2021 рік передбачає видатки на медицину у сумі 159 млрд грн. Тоді як, за розрахунками Міністерства охорони здоров’я, галузі необхідно 296 млрд грн. МОЗ наполягає на ухваленні саме такої суми і розраховує на підтримку народних депутатів під час розгляду проєкту державного кошторису у другому читанні.