Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов повідомив про прибуття в Україну пів мільйона доз вакцини проти COVID-19

Вантажний літак із вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield) приземлився в Україні. Він доставив першу партію в пів мільйона доз. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Зараз терміново розмитнюємо вантаж, і вакцина відразу поїде в регіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації», – прокоментував Міністр.

Відвантаження вакцин із заводу-виробника у індійському місті Пуне відбулося 21 лютого. Нагадаємо, Максим Степанов особисто відлетів у Індію, щоб провести перемовини із найбільшим виробником вакцин у світі – Serum Institute of India.

Oxford/AstraZeneca – це спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва в Індії. Вакцина проти COVID-19 випускається під назвою CoviShield, вона перекваліфікована ВООЗ та рекомендована до екстреного використання. Serum Institute постачає свою продукцію в 140 країн світу.

Нагадаємо, на першому етапі щеплюватимуть тих, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим:

  •  медиків ковідних лікарень;

  •  бригади швидкої допомоги;

  •  співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19;

  •  мешканців та персонал будинків для людей похилого віку;

  •  військових на фронті.

На цьому етапі вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами. 15-23 лютого мобільні бригади пройшли практичні навчання з імунізації від COVID-19 вакцинами AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.