Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов підписав меморандум з Українським реєстром донорів кісткового мозку та iDonor

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов підписав меморандум між МОЗ, Українським реєстром донорів кісткового мозку та Всеукраїнською платформою донорства iDonor. Також Міністр став потенційним донором кісткового мозку.

 
“Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством охорони здоров’я, Українським реєстром донорів кісткового донору та Всеукраїнською платформою донорства iDonor допоможе консолідувати наші зусилля навколо розвитку сфери трансплантації. Підписання цього документа ще раз підтверджує пріоритетність розвитку трансплантації в державі”, — підкреслив очільник МОЗ.

Максим Степанов зазначив, що цього року було здійснено вагомий крок у розвитку трансплантації — в країні виконано 204 пересадки кісткового мозку. Водночас вперше в Україні почали виконувати трансплантації від неродинного донора. Уже було проведено 4 таких операції.
 
У 2020 році міністерство розробило низку нормативно-правових актів, які регулюють порядок отримання гемопоетичних стовбурових клітин, порядок перевезення та ввезення таких матеріалів на митну територію України. Це дозволяє безперешкодно отримувати трансплантати з-за кордону та виконувати алогенні трансплантації кісткового мозку від неродинного донора в Україні.

Нагадаємо, у бюджеті 2021 року на реалізацію пілотного проєкту з трансплантації передбачено 502 млн грн у порівнянні з 112 млн грн в 2020 році. У 2021 році високотехнологічні медичні послуги розвиватимуться ще швидше, завдяки чому Україна продовжить рухатись до повної трансплантаційної незалежності.