Максим Степанов особисто проконтролював, як щеплюють людей похилого віку
Міністр охорони здоров’я відвідав один зі столичних стаціонарних пунктів щеплення, який відкрили напередодні. Наразі тут вакцинують проти COVID-19 людей вікової групи 80+, які записалися через сімейних лікарів. За перший день роботи тут щепили приблизно 50 старших осіб.
Міністр перевірив, як облаштовані кімнати для вакцинації, де зберігається вакцина, як інформують людей. Особисто поставив кілька запитань старшим людям, щоб переконатися, що вони знають, як поводитися в разі виявлення побічних ефектів.
«Для мене головне, щоб ви були захищені. Якщо раптом після щеплення лихоманка чи головний біль – одразу телефонуйте до сімейного лікаря!», – попередив Максим Степанов.
Після щеплення люди ще деякий час перебувають у кімнаті очікування – щоб медики проконтролювали їхній стан і переконалися, що все гаразд. Всі вакциновані, яким під 90 років, розповіли міністрові, що почуваються добре, а щеплення зробили, бо хочуть прожити мінімум до 100 років, побавити правнуків.
«Чого тільки до 100 років? Будете жити довше», – висловив побажання міністр.
Старші люди запитували міністра, чи гарантує щеплення, що вони не захворіють і не заразять оточення.
«Імунітет після першої вакцинації починає формуватися на 14–22 день. У вас виробляються антитіла. Потім вам зроблять ще одне щеплення за 12 тижнів. 80% вакцинованих не захворіє, а 20% якщо захворіє, то перенесе хворобу в легкій формі. Але берегтися, носити маски й користуватися антисептиками все одно потрібно. Така хвороба...», – пояснив Максим Степанов.
Головний лікар Ольга Остапенко розповіла міністру, що до таких людей ставляться дуже уважно і з розумінням – телефонують, інформують. Про користь від щеплення пояснюють, але до вакцинації не примушують, дають час подумати.
«Вчора 15 людей відмовились. Були записані й не прийшли. Без проблем – у нас є резерв. Тих, хто відмовився, ми не викреслюємо, даємо час подумати, проконсультуватися з лікарем», – розповіла міністру головний лікар Ольга Остапенко.
«Я противник змушення до вакцинації. Треба розповідати, переконувати власним прикладом. Я так переконав своїх батьків-лікарів, які перехворіли менше ніж пів року тому, але щеплення зробили», – зазначив міністр.
Він висловив переконання, що з часом охочих зробити щеплення буде все більше, коли люди побачать, що користь від нього значно переважає над ризиками.