Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: Нехтування правилами протиепідемічної безпеки вже за місяць може призвести до колапсу медичної системи

Нехтуватимування запровадженими в країні протиепідемічними правилами безпеки вже за місяць призведе до того, що лікарняні ліжка будуть повністю заповнені і медзаклади не зможуть приймати хворих. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

“Якщо ми не будемо дотримуватись правил, то вже за місяць можемо отримати 100-відсоткову заповненість ліжок. Що буде далі? Лікарні не зможуть приймати хворих. І в такому разі не буде надана допомога саме в умовах стаціонару людям, які потребують кисню, які інколи потребують підключення до апаратів ШВЛ, які потребують висококваліфікованої медичної допомоги”, — наголосив очільник МОЗ.

Міністр зазначив, що найефективнішим методом у боротьбі з COVID-19 вважається повний жорсткий карантин. Однак, за розрахунками Мінфіну та Мінекономіки, такий крок зруйнує вітчизняну економіку. Тому уряд за ініціативою МОЗ прийняв рішення запровадити карантин "вихідного дня”.

“Ми вимушені знаходити баланс, тобто ті заходи, які якнайменше вдарять по економіці, особливо по малому та середньому бізнесу”, — підкреслив міністр.
     

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про запровадження карантину “вихідного дня” з 14 по 30 листопада 2020 року з метою зменшення соціальних контактів для розірвання ланцюгу передачі хвороби. На загальнодержавному рівні також введені обмеження, які відповідають “помаранчевому” рівню епідемічної небезпеки. 

В Україні максимальна кількість ліжок, яка може бути виділена для лікування хворих на COVID-19, становить 83 тис., це 50% усього ліжкового фонду.