Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: МОЗ розробило Національну стратегію контролю онкозахворювань до 2030 року

Міністерство охорони здоров’я України разом з провідними експертами сфери розробило Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року, впровадження якої розпочнеться найближчим часом. Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Онкологічні захворювання знаходяться на другому місці в переліку причин смертності в Україні. На обліку в закладах охорони здоров’я зараз перебуває приблизно 1 млн пацієнтів з онкозахворюваннями. Щороку рак стає причиною смерті до 80 000 осіб. Аби контролювати онкологічну захворюваність та смертність, необхідно використовувати стратегічний системний підхід на всіх рівнях. Саме тому було розроблено Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року”, — зазначив очільник МОЗ.

Виявлення значної кількості випадків онкологічних захворювань на пізніх стадіях демонструє недостатню обізнаність громадян про симптоми злоякісних новоутворень та обмежений доступ до обстежень для ранньої діагностики. У межах Програми медичних гарантій держава гарантує пацієнтам безоплатні послуги з діагностики та лікування онкологічних захворювань. До програми включені 6 інструментальних досліджень (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія,  езофагогастродуоденоскопія) для виявлення найпоширеніших онкозахворювань. Скористатися ними може кожен громадянин України. 

Нагадаємо, днями Міністерство охорони здоров’я України затвердило номенклатури лікарських засобів, що будуть централізовано закуповуватись у 2021 році для лікування дорослих з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями.