Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: Госпіталізація та операція не можуть бути перенесені, якщо це загрожує життю та здоров’ю пацієнта

Заборона на проведення закладами охорони здоров’я планових заходів із госпіталізації не розповсюджується на певні види надання медичної допомоги. Про це на щоденному брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

  
“Певні планові госпіталізації і операції дійсно призупинені. Проте будь-яка операція, госпіталізація, відтермінування якої може нести загрозу здоров'ю або життю, не можуть бути перенесені. Такі пацієнти будуть вчасно госпіталізовані та прооперовані”, – підкреслив Максим Степанов. 

Очільник МОЗ роз'яснив, що закладам охорони здоров’я забороняється проведення планових заходів із госпіталізації, окрім: 

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; 
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; 
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; 
  • надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; 
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

“Ми говоримо виключно про призупинення тих госпіталізацій і планових операцій, відтермінування яких не буде ніяким чином загрожувати вашому життю або здоров'ю. Будь-які інші операції та невідкладні стани не можуть бути перенесені, і медична допомога надаватиметься вчасно, як і надавалася за весь час пандемії в нашій країні”, – наголосив Максим Степанов. 

Нагадаємо, 2 листопада МОЗ запустило роботу контакт-центру з протидії поширенню COVID-19. Тож, зателефонувавши за номером 0-800-60-20-19, кожен громадянин може отримати офіційну та вичерпну інформацію з усіх питань щодо COVID-19.