Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: «Для протидії COVID-19 медицина України потребує повноцінного фінансування»

Для протидії COVID-19 медицина України потребує повноцінного фінансування. При формуванні бюджету на 2021 рік МОЗ прогнозував, що тільки на закупівлю вакцин знадобляться додаткові фінансові ресурси. Це заклали до проєкту бюджету, всі цифри базувались на чітких розрахунках, але в результаті відомство отримало тільки чверть від необхідної суми. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час виступу у Верховній Раді України.

«Відсутність повноцінного бюджету на медицину – це «секрет Полішинеля», який відомий всім. Коли я наголошував і говорив, що коштів не вистачить, мене слухали, очевидно, неуважно. На виконання наших зобов'язань перед українським народом МОЗ запитував 296,6 млрд гривень. Отримали в підсумку лише 159,2 млрд гривень», – зазначив міністр.

Степанов звернув увагу, що на закупівлю вакцин потрібно було закласти до бюджету 15 млрд гривень. МОЗ отримав 3,9 млрд із загального та спеціального фондів. Майже вдвічі менше від реальної потреби отримало міністерство і на стаціонарну допомогу пацієнтам із COVID-19. У часи пандемії видатків за статтею «Готовність до реагування на інфекційні хвороби та епідемії» замість 15,5 мільярдів – всього 764 млн.

Очільник МОЗ також наголосив на важливості захисту й підтримки медичних працівників. Так, міністерство підготувало законопроєкт, яким пропонує прив’язати мінімальну заробітну плату  українських медиків до відповідної кількості прожиткових мінімумів. «Це дозволить вивести заробітні плати наших лікарів, середнього і молодшого медичного персоналу до прийнятного рівня. Мінімальна зарплата лікаря має бути не менше як 23 тисячі гривень, середнього медичного персоналу – 17 тисяч гривень, молодшого – 12 тисяч гривень», – повідомив Степанов.