Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Максим Степанов: Для пом’якшення карантину регіон повинен відповідати усім критеріям адаптивного карантину 

Адаптивний карантин в Україні передбачає, що пом’якшення обмежувальних заходів через коронавірус можливе лише у регіоні, який відповідає критеріям, розробленим МОЗ. Ці критерії розроблені провідними фахівцями і не будуть переглядатися. Областям, в яких кількість тестувань на коронавірус становить менше 12 на 100 тис. населення потрібно наростити тестування, - тому що в них можуть бути невиявлені випадки COVID-19. 

Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу МОЗ.

“Сьогодні для переходу на наступний рівень пом’якшення карантину область повинна відповідати трьом критеріям. При цьому найбільше запитань надходить щодо показника про кількість тестувань, який визначений на рівні 12 тестувань на 100 тис. населення. Запитують: чи можна знизити цей показник у зв’язку із невеликою кількістю захворівших. Моя відповідь проста: якщо взагалі не тестувати на коронавірус, то на папері взагалі жодного хворого не буде. Тому тести потрібні і потрібно нарощувати ці показники”, - підкреслив Максим Степанов. 

За словами Міністр охорони здоров’я, на відміну від інших країн, в Україні скасування обмежувальних заходів відбувається без різкого скорочення випадків COVID-19. Саме тому ситуація повинна бути контрольованою, в тому числі за допомогою критерії, визначених адаптивним карантином. 

Нагадаємо, з 22 травня в Україні запроваджений адаптивний карантин – який передбачає пом’якшення обмежувальних заходів у кожному регіоні окремо – у залежності від ситуації з коронавірусом. Для переходу на новий етап пом’якшень кожна область повинна відповідати трьом  критеріям: кількості захворювань на КОВІД-19 на 100 тис. населення, завантаженість ліжок хворими з COVID-19, а також кількість тестувань на 100 тис. населення.