Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Максим Степанов: «Більшість дорослого населення України буде вакциновано до кінця 2021»

До кінця 2021 року більшість дорослого населення України буде вакциновано проти COVID-19. Це передбачено Дорожньою картою вакцинації МОЗ та Указом Президента України Щодо Національного плану вакцинопрофілактики на виконання рішення РНБО, який він підписав 3 квітня. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу.

«Для досягнення колективного імунітету треба вакцинувати не менше як 60% загальної кількості населення. МОЗ планує збільшити цю цифру й довести її до 70% всіх громадян. Для цього потрібні дві речі – спроможність медичної системи зробити щеплення і забезпечення країни вакцинами», – зазначив очільник відомства.

Степанов запевнив, що спроможність і потужність української системи цілком достатні для виконання плану вакцинації. Станом на сьогодні щеплення роблять двома способами – це мобільні бригади й кабінети щеплення в сімейних лікарів. Загалом це 11,5 тисяч кабінетів по країні, у кожному з яких можливі до 40–50 щеплень на добу. Теоретично на добу можна робити 450–500 тисяч. «Для щеплень ми не долучаємо всі кабінети, плануємо робити від 5 до 7 млн щеплень на місяць. Цього цілком достатньо для вакцинування дорослого населення до кінця 2021», – наголосив міністр.

Степанов проінформував, що сьогодні в укладених контрактах і проплачених Україна має 22 млн доз вакцин, а саме: 8 млн – це ініціатива COVAX і 14 млн по укладених прямих контрактах (це 10 млн Novavax, 2 млн AstraZeneka  (CoviShield) і майже 2 млн вакцини виробництва компанії Sinovaс). Також найближчим часом очікуються контракти ще на 15 млн доз. Важливо, що всі вони передбачають постачання вже у 2021 році.

Міністр також звернув увагу, що більшість країн світу, які не мають власного виробництва вакцин, зараз зіштовхнулися з проблемою невиконання вчасно зобов’язань, які беруть на себе виробники. «У світі шалений попит на вакцини, і на всіх не вистачає виробництва. Затримка відбувається у всіх країнах! Сьогодні ми –  і МОЗ, і Кабмін, і Офіс Президента – робимо все можливе, аби контракти виконували вчасно, аби наші розрахунки з проведення національної кампанії вакцинації не збивалися з графіку», – акцентував Степанов.

Міністр впевнений, що контракти будуть виконані, вакцина буде поставлена в Україну. «Важливо, аби не політизували процес вакцинації, важливо, щоб про щеплення говорили фахівці, наші лікарі, яким ми щодня довіряємо життя і здоров’я», –  резюмував Степанов і закликав передусім вакцинуватися громадян, старших 80 років, адже вони значно важче і з великими ризиками для життя переносять коронавірусну хворобу.