Майже 700 медиків-добровольців посилять роботу медзакладів на Миколаївщині та Херсонщині
Затоплення населених пунктів та інших потенційно небезпечних обʼєктів на Херсонщині внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС спричинило навантаження на медичні заклади на постраждалих територіях.
Власне для підсилення кадрової спроможності лікарень до роботи на території постраждалих регіонів, зокрема Херсонщини й Миколаївщини, залучаються медики з усієї України. Станом на зараз 57 медиків вже працюють у відрядженнях в Херсонській області і 10 — у Миколаївській. Відрядження почались з 20 червня. Кожна команда працює від 2 тижнів до місяця. Наразі графік відряджень сформовано до 3 вересня.
«Мій чоловік і я як бойовий медик служили з 2014 року. Після того, як він загинув у березні 2022 під Волновахою, я вийшла на пенсію за станом здоров’я і повернулася у Полтаву. Донька у мене теж служить. Тому очевидно, що не могла не відгукнутися поїхати допомогти херсонцям. Відчуваю тут себе потрібною», — розповідає медична сестра Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Олена Козирід, яка тепер працює у Фтизіопульмонологічному медичному центрі Херсонської області.
Зазначимо, що до роботи на постраждалих від затоплення територіях залучаються, зокрема, такі фахівці: лікарі-анестезіологи, лікарі-травматологи дитячі, лікарі-офтальмологи, лікарі-невропатологи, лікарі-фтизіатри, лікарі-хірурги щелепно-лицеві, лікарі-нейрохірурги, лікарі-гематологи, лікарі-рентгенологи, лікарі-онкологи, лікарі-гінекологи-онкологи, лікарі з променевої терапії, лікарі невідкладної (екстреної) медичної допомоги, медичні сестри та ін.
«У мене дуже відповідальні і жертовні колеги, друзі. Вони мене надихають. Крім того, кожен з нас наближає перемогу так, як може. Я вмію лікувати дітей, тому й подалася на Миколаївщину — у регіон, який ближче до епіцентру ураження, ніж моя Вінниччина», — додає лікар-педіатр Жмеринської центральної районної лікарні Ольга Юдіна, яка перебуває у 4-тижневому відрядженні у Миколаєві в Міській дитячій лікарні № 2.
Нагадаємо, фахівці можуть бути залучені до підсилення медзакладів у кілька способів:
- через керівника лікарні, який подає списки охочих медичних працівників для їх направлення у відрядження для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги;
- самостійно, зателефонувавши на гарячу лінію МОЗ та залишивши заявку на участь за номером телефону: 0-800-60-20-19.
Завдяки підтримці Офісу ВООЗ в Україні, медики окрім заробітної плати отримують компенсацію додаткових витрат, пов’язаних із перебуванням у місці відрядження.