Майже 1300 консультацій надали минулоріч у Клініці психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді у Львові
Медичні заклади Львівщини взяли на себе велику частину праці з лікування та реабілітації українців, постраждалих від російського нападу. Саме через Львів проходили наші «конвої життя», коли вивозили тяжкохворих дітей і дорослих із-під бомбардування на лікування за кордоном. А нині найкраща допомога надається просто тут.
«За останній рік Львів став справжнім символом порятунку. Тут лікують поранених з усієї України, тут готують людей до медичної евакуації за кордон, тут відкривають найсучасніші медичні заклади, тут працюють найкращі лікарі з усього світу. І цей список можна ще довго продовжувати», – сказав Віктор Ляшко.
Перебуваючи у Львові з робочим візитом, міністр охорони здоровʼя разом із першою леді України відвідали медичні заклади Львівщини. Зокрема, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр та Клініку психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді ЗУСДМЦ.
Нагадаємо, завдяки коштам, зібраним на благодійному аукціоні посольства України у Великій Британії, Західноукраїнський дитячий центр отримав новітнє обладнання на суму понад 45 млн гривень. Серед придбаного: томограф, енцефалограф, цитометр, ПЛР-системи. Обладнання вже встановили і підготували до роботи.
«Я вдячна посольству, яке відгукнулося на пропозицію об’єднати зусилля, щоб зібрати кошти для придбання сучасного медичного обладнання», – зазначила Олена Зеленська.
Клініка психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді ЗУСДМЦ надає допомогу і дорослим, і дітям. Із 2022 року вона бере активну участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я.
Психологи клініки пройшли навчання в Ізраїльському центрі травми та стійкості NATAL і тепер надають безоплатну допомогу вимушеним переселенцям і людям, які постраждали від війни. У закладі здійснюють діагностику нейророзвиткових розладів (компульсивні й тривожні розлади, депресії через війну тощо), розладів підліткового віку та допомагає зберегти здоров’я підлітків і молоді.
Працюють тут не лише з дітьми: у групах підтримки для батьків «Діти і війна» за сприяння ЮНІСЕФ в Україні долають воєнні травми із цілими родинами. Так, за час повномасштабної війни тут надали майже 1270 консультацій пацієнтам віком від 2 до 72 років.