Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata e-Stock
Контакти

Майже 1000 поранених бійців щорічно зможуть проходити відновлення в новому реабілітаційному просторі Києва

На початку наступного року Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України отримає новий простір для реабілітації українських захисників і захисниць. В ньому хірургічне лікування та стаціонарне відновлення поранених із бойовими травмами відбуватиметься в одному медичному закладі. Пропускна спроможність Інституту дозволить надавати послуги з активної реабілітації 1 000 поранених на рік (включаючи амбулаторну допомогу).

Оновлення відділення реабілітації Інституту травматології та ортопедії стало першим проєктом ініціативи «РеабіЦентр». Її мета – зробити послуги з комплексного відновлення захисників та захисниць України доступнішими. Для цього благодійники, спільно з МОЗ працюють над збільшенням пропускної спроможності системи загалом і модернізацією наявних медичних просторів зокрема. 

Офіційним стартом проєкту стало підписання 4 серпня 2023 р. тристороннього меморандуму між Міністерством охорони здоровʼя України, Інститутом травматології та ортопедії НАМНУ та Благодійним фондом родини Довгих «Можемо разом». Наразі Фонд виконує функцію адміністративно-технічної платформи для ініціативи «РеабіЦентр», на базі якої можуть об’єднуватися партнери й однодумці.

Слід зауважити, що незалежно від статусу військові та цивільні можуть отримати кваліфіковану реабілітаційну допомогу мультидисциплінарної команди фахівців безпосередньо в лікарні, одразу після стабілізації стану. При цьому всі послуги надаються безоплатно в рамках Програми медичних гарантій. 

 

Для проходження реабілітації амбулаторно вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря. 

Для проходження стаціонарної реабілітації достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого. 

Під послуги з реабілітації пацієнтів за відповідними пакетами медичної допомоги станом на серпень 2023 року Національною службою здоров’я України законтрактовано 421 медзаклад. 

 

Нагадаємо, що послуги із медичної реабілітації військових та цивільних – один із головних пріоритетів МОЗ. Тож, долучитись до розвитку реабілітаційних відділень мають всі громади країни. Щоб дізнатись більше інформації про послуги з реабілітації у сфері охорони здоров’я, перейдіть за посиланням