Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Львів отримав надсучасне лабораторне обладнання для супроводу трансплантації вартістю 98 млн грн

Львів отримав надсучасне лабораторне обладнання для супроводу трансплантації вартістю 98 млн грн. Про це повідомив Віктор Ляшко під час візиту у лабораторію супроводу трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, що діє на базі Першого територіального медичного обʼєднання Львова. Це одна з трьох міжрегіональних лабораторій першого рівня. Лабораторії першого (експертного) рівня забезпечують виконання повного спектра клініко-лабораторних та специфічних досліджень у сфері трансплантології насамперед для реципієнтів. Серед них: високоточні імуногенетичні дослідження і, зокрема, дослідження, спрямовані на визначення сумісності між потенційним донором та реципієнтом.

«Пишаюсь нашими медиками, які дивують результатами навіть в умовах війни. У 2022 українські лікарі провели 384 трансплантації органів. Таким чином збільшивши кількість проведених операцій на 20 % у порівнянні навіть із довоєнним 2021 роком. За перші три місяці 2023 року в Україні вже виконано 124 органні трансплантації, з них 35 – тут, у Львові. Маємо спільно працювати, аби зберегти виняткову динаміку розвитку цього високотехнологічного медичного напряму. Для того, щоб все більше людей в Україні могли отримати необхідну їм допомогу методом трансплантації, – розповів Віктор Ляшко. – У грудні минулого року Міністерство охорони здоровʼя України разом із Медичними закупівлями України провели закупівлі необхідного лабораторного обладнання, яке відповідає найсучаснішим стандартам. Це дозволить проводити необхідні дослідження безпосередньо тут, у Львові, та дає поштовх до ще більш активного розвитку сфери трансплантації. До речі, попри всі виклики та наслідки повномасштабної війни закупівлі вдалося провести з економією у майже 43 %».

Зазначена лабораторія на базі територіального медичного обʼєднання (далі – ТМО) Львова отримала секвенатор нового покоління, систему «LabScan», протічний цитометр, спектрофотометр, 8 ампліфікаторів різного рівня (в тому числі Real Time), апарати електрофорезу, мікроскопи з камерами та програмним забезпеченням експертного класу, низькотемпературні морозильні камери та лабораторні холодильники.

Наразі вже проведено 20 HLA типувань першого класу, зроблено 100 крос-матч тестувань, виділено 100 ДНК реципієнтів, які знаходяться в листку очікування для подальшого типування.

Планується забезпечити лабораторний супровід пацієнтам ТМО Львова та провести понад 1000 молекулярно-генетичних та імунологічних досліджень. Потужності закладу дозволяють забезпечити лабораторний супровід всіх трансплантацій в Західному регіоні.