Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Лише в одній лікарні за 10 днів — 6 трансплантацій нирок, а отже 6 шансів на повноцінне життя

Всі шестеро — пацієнти Національного  центру хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова. Реципієнти з різних куточків країни, різного віку і з різною історією хвороби і діагнозами.

26-річний Андрій з Дніпропетровської області перебував на автозаправній станції, коли туди влучила російська ракета. Чоловік отримав важкі опіки, тож лікування було тривалим, з пересадкою шкіри. А за деякий час після повернення з лікарні його самопочуття погіршилося, почали набрякати ноги. Тоді лікарі діагностували термінальну ниркову недостатність. Врятувати його могла трансплантація, тож батько хлопця став для нього донором нирки.  

69-річний Вадим Леонідович — з Вінниці. Він військовий пілот, пів життя провів у небі і завжди почувався здоровим. Але років сім тому у нього почалися проблеми з нирками. Три роки  він провів на діалізі, три роки в очікуванні рятівної пересадки. Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) саме його визначила сумісним реципієнтом, коли родичі померлого донора у Києві дали згоду на забір органів. Чоловік з нетерпінням чекає повернення додому, де його вже готуються зустріти четверо правнуків.

30-річна Настя — медична сестра з  Харкова. Мала вроджену ваду серця та з дитинства — цукровий діабет. Потім додалися ще й проблеми з нирками. Рік жінка була залежна від діалізу — це було важко і  фізично, і морально. До того ж стан нирок, уражених пієлонефритом,  увесь час погіршувався. Донором нирки для Насті стала її мама.

41-річний Віктор з Херсону хворів на спадковий полікістоз нирок, з 2021 року  він щотижня мав проходити гемодіаліз.  Виїздив з окупованого міста до Німеччини, а після повернення в Україну звернувся за допомогою до лікарів медцентру — його поставили у лист очікування на трансплантацію. І якось о 4 ранку йому зателефонував трансплант-координатор, аби повідомити: орган для пересадки є.

42-річний Василь — дніпрянин. Занедужав майже 15 років тому, а в 2022-му, після перенесеного серцевого нападу,  йому діагностували термінальну стадію ураження нирок. Після нічного дзвінка трансплант-координатора чоловік  одразу вирушив до Києва, а вже наступного дня йому пересадили донорську нирку.

36-річна  Анна — також дніпрянка. Причина її проблем із нирками і 10-річного діалізу — системний червоний вовчак і гепатит В. У лист очікування на трансплантацію вона стала торік і за кілька місяців отримала обнадійливий дзвінок. Анна вже повернулася додому, до чоловіка і двох дітей. Каже, що тепер відчуває себе вільною людиною. Вона мріє подорожувати, адже раніше через хворобу практично не виїздила зі свого міста.

Всі операції — родинні і від померлого донора — проведені в середині лютого, троє пацієнтів уже повернулися додому, ще троє перебувають на реабілітації у лікарні. Їх стан — задовільний. 

На сьогодні операції з трансплантації  нирки в нашій країні проводять у 21 медичному закладі. Торік було пересаджено 394 нирки, а за два місяці нинішнього року уже пересаджено 88 нирок. Наразі у списку очікування на трансплантацію нирки майже півтори тисячі пацієнтів.

Безмежна подяка донорам  за можливість змінити майбутнє, а лікарям — за відданість і професіоналізм.