Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Лікування гепатитів С і В в Україні

Гепатит — не вирок і Україна має великий досвід боротьби із ним. До того ж, лікування гепатиту В і С сучасними препаратами здійснюється повністю безоплатно для пацієнта коштом державного бюджету.

Зараз у регіонах доступні майже 20 000 курсів для лікування гепатиту С та приблизно 2 000 — гепатиту В. Детальна карта із переліком препаратів доступна за посиланням.

Загалом в Україні на вірусний гепатит С хворіють 1 491 074 осіб, а на вірусний гепатит В — 621 281. Та більшість не знає про свій діагноз і не отримує лікування (під медичним наглядом з вірусним гепатитом С перебуває лише приблизно 6,2 % осіб, а з гепатитом В ще менше — 3 %).

Тестування на гепатити хоча б раз у житті має пройти кожен. І всі, хто користується послугами стоматологічних, косметологічних, татуювальних кабінетів тощо, де є ризик контакту з кров’ю, перебувають у групі ризику доти, доки не знають свого гепатит-статусу. Водночас своєчасне виявлення хвороби відіграє важливу роль у сприятливому прогнозі.

У серпні до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами Міністерство охорони здоров’я України ініціювало місячник тестування на них.

Тож, що робити, якщо експрестест показав позитивний результат?

Передусім, варто пам’ятати, що позитивний результат швидкого тесту не є підставою для початку лікування, а передбачає додаткове підтвердження діагнозу.

  1. Щоби підтвердити (чи спростувати) результат експрестесту, потрібно звернутися до лабораторії та здати кров для визначення РНК вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).
  2. Якщо аналіз позитивний, сімейний лікар скерує вас до спеціаліста, який займається лікуванням вірусного гепатиту С. Відповідно до нових Стандартів медичної допомоги пацієнтам із вірусним гепатитом С, лікувати їх можуть не тільки інфекціоністи, але й інші фахівці, які пройшли відповідні курси.
  3. Лікар скерує вас на додаткові обстеження, зокрема, крові й сечі. Потрібно буде з’ясувати ступінь ураження печінки. Крім того, необхідно пройти обстеження на туберкульоз, вірусний гепатит В.
  4. Після цього лікар призначить схему лікування, тривалість якого триватиме 12 або 24 тижні.
  5. Щоби з’ясувати, чи лікування було успішним, через 12 або 24 тижні потрібно здати кров для визначення РНК вірусного гепатиту С методом ПЛР. Відсутність вірусу свідчитиме про повне вилікування пацієнта.

Важливо пам’ятати, що після одужання все ж є ризик повторного зараження, тому потрібно ретельно дотримуватися всіх правил профілактики вірусного гепатиту С.