Лікарні Рівненщини отримують сучасне обладнання для якісної діагностики та лікування
Навіть під час війни триває забезпечення українських лікарень новим необхідним обладнанням. З початку року лише до лікарень Рівненської області поставлено більше ніж 130 одиниць медичного обладнання та приладів. А саме: ангіограф, кисневі станції, рентгенівські апарати, монітори пацієнта тощо. Більшість обладнання вже розвезена до медичних закладів Рівненщини. Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив під час відвідування медичних закладів області.
«В умовах війни, коли терористична росія щодня завдає ударів по нашій медичній системі, ми продовжуємо посилювати матеріально-технічну базу наших лікарень, аби система охорони здоров'я була готова реагувати на будь-які виклики. Цьогоріч українські медзаклади вже отримали рекордну кількість обладнання, яке було закуплено за бюджетні кошти та коштом проєктів Світового банку і Глобального фонду. Значна частина обладнання також надійшла як гуманітарна допомога від наших міжнародних партнерів, ще частину вдалося придбати за кошти UNITED24», – розповів Віктор Ляшко.
Загалом лікарні Рівненщини з початку року отримали 4 автомобілі швидкої медичної допомоги та очікують на поставку ще двох. Також до медзакладів надійшли: ангіографічна рентгенівська система, анестезіологічний апарат та електрохірургічний апарат, 5 стаціонарних та один пересувний рентген, 14 УЗД апаратів, 3 електрокардіографи, 6 капнографів, 4 манекени та 17 моніторів пацієнта. Окрім того, в лікарні Рівненської області доставлено 13 кисневих станцій, а також різне лабораторне обладнання.
Нині МОЗ змінює підходи до розподілу обладнання, аби сприяти більш раціональному його використанню. Після старту наступного етапу медичної реформи медзаклади будуть забезпечуватися дороговартісним обладнанням відповідно до своєї ролі в госпітальному окрузі. Такий підхід дозволить оптимально розподілити обладнання між лікарнями та уникнути ситуацій, коли у закладі встановлюється дороговартісний апарат, який майже не використовується через брак попиту серед пацієнтів або ж нестачу кваліфікованих фахівців.
Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що лікарні Львівщини отримали 16 кисневих станцій та низку критично важливого обладнання.