Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Лабораторна мережа Одещини має значний потенціал для захисту біобезпеки усієї країни

Заступник міністра охорони здоров'я України з євроінтеграції Оксана Сивак відвідала Одесу, де оглянула провідні лабораторії регіону.

У рамках візиту заступник міністра охорони здоров'я України з євроінтеграції Оксана Сивак відвідала провідні заклади, де зосереджені лабораторії: Український науково-дослідний протичумний інститут імені І. І. Мечникова МОЗ України, Одеський обласний Центр здоров'я, Лабораторний центр на водному транспорті, Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України, Одеську обласну станцію переливання крові та Одеський обласний протитуберкульозний диспансер.

«У Одесі зосереджено кілька сучасних лабораторій, що оснащені необхідним обладнанням за міжнародними стандартами, серед іншого, і завдяки співпраці з іноземними колегами. Тут працюють колективи унікальних висококваліфікованих фахівців. Цей потенціал варто використовувати на повну», - зазначила заступник міністра.

Фахівці протичумного інституту показали гостям свій тренінговий центр, який використовують для навчання лаборантів-вірусологів, лікарів-клініцистів та спеціалістів, що стоять на першій лінії біозахисту: митників, прикордонників, рятувальників, поліцейських. За словами Оксани Сивак, цей майданчик слід розвивати та впроваджувати відпрацьовані навчальні модулі на національному рівні.

У Одеській обласній станції переливання крові розробили свою локальну стратегію розвитку системи крові, яка відповідає сучасним міжнародним вимогам та розробленій у міністерстві.

Фтизіатри регіону долучаються до перегляду стандартів лікування туберкульозу згідно міжнародних норм.

Заступник міністра ознайомилася з роботою низки лікувальних установ Одеси, зустрілася з медиками та організаторами охорони здоров'я. Оксана Сивак розповіла громаді про напрямки реформування системи охорони здоров'я та перспективи розвитку громадського здоров'я в Україні. Відповідаючи на питання учасників дискусії, Оксана Сивак заспокоїла присутніх щодо збереження педіатричної служби та фахівців педіатрів на місцях.