Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Кувейт має намір інвестувати в українську систему лікування раку

Також кувейтський уряд зацікавився досвідом України у впровадженні медичної реформи.    

 Кувейтський фонд арабського економічного розвитку (КФАЕР) готовий надати Україні позику під інвестиційні проекти в сфері лікування раку. Питання співпраці обговорювалися під час IV засідання спільної Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

«Зокрема, йшлося про інвестиційні проекти щодо лікування раку та трансплантації кісткового мозку. Ні для кого не секрет, що саме ці питання є найбільш болючими для нашої системи охорони здоров’я. Наприклад, цього року на програму «Лікування за кордоном» з держбюджету було витрачено близько 580 млн грн. Саме тому потрібні інвестиційні проекти, які б розвивали трансплантацію в Україні», — зазначив після зустрічі з КФАЕР заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Під час зустрічі з міністром охорони здоров’я Кувейту Баселем Хамуд Ас-Сабахом віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк обговорили хід трансформації системи охорони здоров’я в Україні.

«Кувейтська сторона дуже зацікавилася тими змінами, що ми впроваджуємо, адже найближчим часом тут планують істотно реформувати систему фінансування охорони здоров'я. Як зазначив заступник міністра охорони здоров'я Кувейту, система повинна бути максимально ефективною незалежно від того, скільки грошей країна виділяє на медицину. Саме через це він вважає пріоритетом розвиток первинної ланки та цікавиться нашим досвідом», — розповідає Павло Ковтонюк та одразу додає, що кувейтська сторона вже запланувала візит до України, щоб вивчати зміни, що тривають в Україні.  

Нагадаємо, що в Україні тривають зміни фінансування системи охорони здоров’я.

Загалом уже 623 медичних заклади працюють з Національною службою здоров’я. Медзаклади, які уклали договори з НСЗУ, обслуговують загалом 23 мільйони українців, з них понад 12 мільйонів уже обрали своїх лікарів. І за ними до закладів вже “зайшло” 1,615 млрд грн, які держава вперше спрямувала на оплату медичних послуг конкретним пацієнтам.

З другої половини 2019 року працюватиме програма «Безкоштовна діагностика». За направленням вашого сімейного лікаря ви зможете проходити рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця, аналізи та діагностичні дослідження в будь-якому медзакладі за вашим вибором, який бере участь у програмі. Оплачуватиме послуги Національна служба здоров’я.