Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Кожен керівник лікарні має дбати, щоб пацієнти отримували безоплатну та якісну медичну допомогу – Сергій Дубров під час візиту на Чернігівщину

Керівники медичних закладів мають стежити за тим, щоб пацієнтам виписувались препарати з доказовою ефективністю, тобто ті, що зареєстровані у Національному переліку ліків. Такі ліки пацієнти отримують безоплатно. Про це Сергій Дубров наголосив у ході робочої поїздки до медичних закладів Чернігівщини. 

«Варто зазначити, що досить часто призначаються препарати без належної доказової бази. Відповідно, ці препарати пацієнти купують за власні кошти. Що стосується препаратів, які включені до Нацпереліку, тобто ті, що довели свою ефективність, – вони закуповуються коштом лікувального закладу. Наголошую, що госпіталізовані пацієнти повинні отримувати безоплатно препарати для лікування протягом всього курсу лікування», – наголосив Сергій Дубров.

Загалом до програми «Доступні ліки» наразі включено 486 препаратів: 231 препарат – для лікування серцево-судинних захворювань, 29 препаратів – для профілактики інсультів та інфарктів, 53 торгові назви препаратів – у разі діабету ІІ типу, 45 інсулінів та 4 торгові назви препарату, що застосовується за  нецукрового діабету, 32 торгові назви препаратів – у разі хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів та 64 препарати, які призначаються у випадку розладів психіки та поведінки, а також епілепсії, 6 торгових назв препаратів – у разі хвороби Паркінсона, 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів.

У ході робочої поїздки перший заступник міністра відвідав ряд медичних закладів, серед яких і Ніжинська міська лікарня. Нещодавно медзаклад було обʼєднано з районною лікарнею. Таке обʼєднання відбулося з метою створення єдиного медичного містечка для покращення надання медичних послуг. Наразі в обʼєднаному медзакладі вже відремонтовано приймальне відділення. Також лікарня активно забезпечується дороговартісним обладнанням. Торікі тут було встановлено новий комп’ютерний томограф, придбаний Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоровʼя. За час роботи на КТ виконано вже більше ніж 3 500 досліджень. Нині медзаклад готує приміщення для встановлення найближчим часом магнітного-резонансного томографа та ангіографа.

Окремо Сергій Дубров відзначив високий рівень оснащення та роботи Ніжинського пологового будинку. Попри часткову окупацію Чернігівської області на початку повномасштабної війни медзаклад продовжив свою роботу. За минулий рік тут  було прийнято близько 700 пологів, а з початку 2023 року – 321 пологи. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що на Чернігівщині відновлено 6 амбулаторій та 4 ФАП, які були пошкоджені росіянами.