Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Комунікація між МОЗ і Мінсоцполітики стає ефективнішою завдяки впровадженню цифрових рішень

Щодня збільшується кількість людей, які частково чи повністю втрачають функціональність та потребують підтримки. Повернення їх до повноцінного життя є пріоритетом уряду України. 

Про імплементацію в медичну і соціальну сферу найкращих цифрових рішень йшлося на форумі «Digital Social Forum: формуємо спроможність замість залежності».

Зокрема, надзвичайно актуальним питанням є зміна підходів до проведення медико-соціальної експертизи. І розв’язувати це питання без електронних інструментів неможливо. Про це під час заходу розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Повномасштабна війна, розпочата у лютому торік, спричиняє велику кількість жертв. Це вимагає, зокрема, зміни підходів до людей, які втратили частково чи повністю функціональність, та потребують підтримки, — щоби їх швидко повернути до повноцінного життя, — зазначила вона. — Що ми хочемо змінити? Ми хочемо забезпечити перехід усіх сфер, задіяних у підтримці людини, до біопсихосоціальної моделі підтримки людей з обмеженнями життєдіяльності із використанням міжнародних стандартів. Зокрема, МКФ дозволить розглядати людину не з точки зору медичного діагнозу, який вона отримала через поранення, а з точки зору її потенціалу до відновлення втраченого функціонування, потреб та того, що можна зробити, аби допомогти їй повернутись до звичайного життя». 

Також триває робота над оновленням пакетів послуг у медичній, реабілітаційній, соціальній, освітній сферах, працевлаштуванні відповідно до визначених потреб людей з обмеженнями життєдіяльності та впровадженням прозорих, зручних для людини цифрових інструментів отримання таких послуг.

Нагадаємо, як працює новий функціонал обліку реабілітаційних послуг в ЕСОЗ.