Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Коментар МОЗ України щодо звіту Рахункової палати про фінансування програми “Лікування громадян України за кордоном”

МОЗ України вважає некоректним та неприпустимим використання узагальнених цифр і відстотків при оцінці ефективності фінансування та реалізації програми “Лікування громадян України за кордоном”.

У 2016-2017 роках фінансування програми склало близько 1 млрд грн. За цією загальною сумою стоять унікальні історії 362 людей та їхніх родин.

286 млн грн, що, згідно зі звітом Рахункової палати, вважаються використаними неефективно, - це 50 індивідуальних випадків, кожен з яких має розглядатись окремо.

МОЗ України, відповідно до чинного законодавства, опрацює кожне зауваження як щодо оплати лікування за кордоном, так і щодо виконання процедур. Висновки будуть оприлюднені та використані для подальшого вдосконалення програми.

Як повідомлялося раніше, МОЗ України вважає програму лікування громадян України за кордоном ефективною в цілому за час роботи команди. Наразі міністерство працює над удосконаленням нормативно-правового забезпечення програми, щоби усунути бюрократичні перепони.

Зокрема, зміни мають відбутися за такими напрямами: розробка порядку прозорого обліку хворих для  направлення на лікування за кордон, удосконалення процедури роботи комісії та експертів, а також створення мережні надійних клінік-партнерів та оптимізація алгоритму співпраці з ними.

Звіт про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров’я України для лікування громадян за кордоном був оприлюднений на офіційному сайті Рахункової палати 6 червня.

Станом на 8 червня цей звіт офіційно не надійшов до МОЗ України для його подальшого опрацювання структурними підрозділами міністерства.