Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Київ готовий підписувати декларації з пацієнтами

Головні лікарі 28 київських центрів первинної медико-санітарної допомоги  зустрілися із заступником міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком. Усі київські заклади первинної медико-санітарної допомоги готові розпочати з квітня кампанію «Лікар для кожної сім’ї», повідомила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.  Це означає, що вони підключені до електронної системи охорони здоров’я і готові підписувати декларації з пацієнтами.

Підписання декларацій починається з 2 квітня. Саме з цього дня стартує національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Порядок підписання декларацій регулює наказ МОЗ №503 «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу». Заклади, готові до підписання декларацій, ви впізнаєте за наліпкою на дверях «Тут можна обрати свого лікаря».

Заступник міністра Павло Ковтонюк нагадав, що уже з липня заклади ПМД зможуть укласти договір з Національною службою здоров’я і почати отримувати пряме фінансування від держави за обслуговування пацієнтів. Оплата за договорами буде здійснюватися за тарифом - ставкою за одного пацієнта, який підписав декларацію.

“Заклади охорони здоров’я повинні подбати, щоби у пацієнтів була повна інформація про заклад. Так, у кожному медзакладі пацієнт має бачити назву ЦПМСД чи амбулаторії, графік роботи, контактний телефон і перелік основних послуг, що надає заклад. Також повинна бути інформація про лікарів: прізвище, ім’я, по батькові, лікарська спеціальність (терапевт/педіатр/сімейний лікар), стаж роботи, кваліфікаційна категорія, адреса прийому, номер кабінету, графік роботи, контакти (усі або хоча б один з варіантів: номер телефону та електронна пошта лікаря чи реєстратури, яка організовує контакт лікаря та пацієнта)», - наголосив Павло Ковтонюк.

На зустрічі детально проговорили процедуру підписання декларації пацієнтами. У розмові з лікарями заступник міністра наголосив, що декларації, підписані в тестовому режимі, перепідписувати не потрібно, а медзаклади не мають права заповнювати паперові декларації, збирати паспортні дані чи складати списки пацієнтів до підключення до електронної системи охорони здоров’я.

Кампанія з вибору лікаря є безстроковою, вона тільки починається в квітні і триватиме стільки, скільки необхідно.