Керівництво МОЗ з нагоди початку навчального року відвідало медичні коледжі
Представники Міністерства охорони здоров’я відвідали медичні коледжі у 5 регіонах. Привітали колективи та майбутніх медичних сестер, братів, лаборантів, фармацевтів, інших працівників медичної галузі з початком навчального року.
“Медичні сестри та брати - перші, хто зустрічають пацієнта в стаціонарах, проводять з ними до половини всього часу його перебування в лікарні. Ви даватимете їм набагато більше за пігулки чи крапельниці, ваша турбота та увага до пацієнтів також слугуватиме лікуванням”, - заявила перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.
“Фармацевти не лише продають ліки, а й перевіряють рецепти або надають інформацію про аналоги лікарських засобів, пояснюють, як правильно і безпечно приймати лікарські засоби. Не менш важливий є інший напрям роботи для майбутніх фармацевтів - це робота в лабораторіях, науково-дослідних інститутах або на підприємствах з виробництва лікарських засобів”, - сказав заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.
Сьогодні представники МОЗ відвідали такі заклади: Рівненську медичну академію, Перший Київський фаховий медичний коледж, Київський фаховий медичний коледж ім.П.І.Гаврося, Криворізький та Білоцерківські фахові медичні коледжі, а також Житомирський базовий фармацевтичний фаховий коледж.
Аби виправляти становище в галузі медичної освіти, МОЗ розпочало системну роботу для змін на етапі отримання освіти майбутніми медиками. Пріоритети розвитку у сфері фахової передвищої освіти на сьогодні:
- створення сучасного освітнього простору в закладах фахової передвищої освіти шляхом ресурсного забезпечення, оновлення навчально-матеріальної бази (створення інформаційно-ресурсних центрів навчально-тренінгових класів, сучасних лабораторій, медіа класів, електронних бібліотек тощо);
- реорганізація закладів освіти, створення закладів нового типу та оновлення переліку спеціальностей і професій;
- запровадження формальної, неформальної та інформальної форм освіти;
- продовження процесу інтеграції професійної освіти та практики шляхом впровадження елементів дуальної форми навчання.
Нагадаємо, що 27 серпня ми МОЗ створили Координаційну раду з розвитку медсестринства. Це дорадчий орган, який буде відповідальним за підготовку пропозицій щодо системних рішень формування політики з розвитку медсестринства.