Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Кабмін відтермінував до 1 січня 2018 вимогу щодо закупівель та відпуску на пільгових умовах або безоплатно лікарських засобів за оновленим Нацпереліком

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання закупівлі лікарських засобів» опублікована на урядовому порталі.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення перенести обов’язкову вимогу щодо здійснення закладами охорони здоров’я закупівлі лікарських засобів, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, на 1 січня 2018 року.

Це означає, що до кінця року заклади охорони здоров'я можуть продовжувати закуповувати лікарські засоби, включені до Державного реєстру лікарських засобів України, і не включені до Національного переліку.

Разом з відтермінуванням вимоги закуповувати ліки за Нацпереліком до 1 січня 2018 року, відтермінована і вимога виписувати за пільговими рецептами на амбулаторному рівні тільки ті ліки, які включені до Національного переліку. А отже, до кінця року лікарі можуть продовжувати виписувати пільгові рецепти на ліки, не включені до Нацпереліку.

Відтермінування вимоги щодо закупівель та відпуску на пільгових умовах або безоплатно ліків за оновленим Нацпереліком дасть регіонам час точніше розрахувати свою потребу в ліках з Нацпереліку, а Міністерству охорони здоров’я – доповнити Нацперелік відповідно до консультацій з пацієнтами і лікарями. 

У вересні МОЗ провів для фахівців із регіонів тренінги з розрахунків потреби в ліках за затвердженою методикою. Протягом двох тижнів після тренінгу регіони мають сформувати обсяг потреби основних лікарських засобів, якими лікарні забезпечуватимуть кожного пацієнта на пільгових умовах або безоплатно – за кошти державного та місцевого бюджету у 2018 році. Тим часом, МОЗ працює разом з експертами та пацієнтськими організаціями над складом Нацпереліку, щоби люди отримали більше ефективних ліків.

Також відповідно до ухваленої постанови, з 1 січня 2018 р. після того, як заклади охорони здоров’я закуплять необхідний обсяг потреби в ліках, включених до Нацпереліку, вони можуть закуповувати інші лікарські засоби, зареєстровані в Україні та не включені до Нацпереліку.

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання закупівлі лікарських засобів» опублікована на урядовому порталі: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250308012