ЮНІСЕФ доставив в Україну майже 1 млн доз вакцини Pfizer від уряду США
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 999 180 доз вакцини Pfizer-BioNTech від COVID-19, наданих урядом Сполучених Штатів Америки через ініціативу COVAX.
«Наша ціль – максимальний захист українців від коронавірусної хвороби. Наразі кожен має змогу отримати базовий курс щеплення та зробити бустерну дозу вакцини проти COVID-19, тому надходження додаткових доз вакцин посилить нашу спроможність протистояти поширенню нових штамів та пандемії», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Зберігання й логістику мРНК-вакцин з цієї поставки в рамках COVAX, із дотриманням відповідного температурного режиму в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID через проєкт SAFEMed.
«Прибуття цих вакцин свідчить про налаштованість США підтримувати Україну у розширенні доступу її громадян до безпечних, гарантовано якісних вакцин проти COVID-19. Вакцини – це один із найкращих засобів боротьби з пандемією, і ми пишаємося тим, що є партнерами України у цих історичних заходах», – сказав директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.
Ці дози надаються в рамках глобальних заходів із забезпечення справедливого та рівного доступу до безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19 у світі, щоб якомога більше людей в Україні отримали критично важливий захист від захворювання, особливо у світлі розповсюдження штаму “Омікрон”.
«ЮНІСЕФ вітає прогрес із темпами вакцинації від COVID-19 в України та закликає тих, хто вже отримав щеплення, мобілізувати далі своїх родичів, особливо літніх, та друзів прийти та отримати захист від COVID-19. Допоможіть нам виграти перегони з вірусом: вакцинуйтеся якомога швидше, щоб убезпечити себе та свою громаду. Боротьба з COVID триває, особливо з огляду на появу нових штамів, як “Омікрон”. Зараз уже кожен має змогу отримати третю дозу вакцини проти COVID-19, будь ласка, скористайтеся цією можливістю, щоб максимально захистити себе. Ми вдячні донорам і партнерам, які не припиняють надавати безпечні та ефективні вакцини, що рятують життя», – сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Своєю чергою д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ та голова Бюро ВООЗ в Україні, зазначив: «ВООЗ вітає надходження додаткових вакцин проти COVID-19. Це посилить зусилля України у подоланні штаму “Омікрон”. Для цього необхідно вакцинувати 70% населення країни до липня 2022 року. Важливо, щоб разом із вакцинацією люди продовжували носити маски у громадських місцях, регулярно провітрювали приміщення, дотримувалися фізичної дистанції та вживали інших заходів для подолання пандемії».
На сьогодні USAID вже виділив близько 10 мільйонів доларів на підтримку вакцинації в Україні та передав країні майже 3,2 мільйона доз вакцин (Moderna and Pfizer) від COVID-19 через COVAX. Кошти, виділені USAID, спрямовані на підтримку комунікації вакцинації від COVID-19, співпрацю з громадами задля збільшення прихильності до вакцинації, надання технічної допомоги, навчання медичного персоналу консультувати українців про вакцинацію, оновлення холодового ланцюга, підтримку логістики та зберігання вакцин.
Загалом з початку COVID-19 в Україні USAID надав допомогу у відповіді на пандемію на загальну суму понад 50 мільйонів доларів США.