Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Які ліки можна отримати безоплатно або з частковою доплатою за рецептом вашого сімейного лікаря

Зручним додатковим сервісом – електронним рецептом – українці користуються ще з 2019 року для отримання ліків за програмою «Доступні ліки». З серпня 2022 року за електронним рецептом розпочався відпуск антибіотиків, з листопада – наркотичних і психотропних препаратів, а з квітня 2023 року – решти рецептурних ліків.

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні. 

Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Так, якщо ви знаєте, приміром, що у вас постійно підвищений тиск, не варто купувати в аптеці будь-які ліки «за порадою», бо можна потрібний саме вам препарат придбати за електронним рецептом безоплатно чи з невеликою доплатою! А держава відшкодує аптеці вартість лікарського засобу.

Але для цього вам обов’язково потрібно звернутись до лікаря – він збере анамнез та проведе фізичну корекцію для зниження тиску. І якщо є показання до медикаментозного зниження тиску – випише вам електронний рецепт,  гроші за погашення якого ви сплачувати не будете.

Крім пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, програма реімбурсації (відшкодування) діє для пацієнтів із хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів, цукровим діабетом II типу, цукровим діабетом I типу, нецукровим діабетом, з хворобою Паркінсона, з розладами поведінки і психіки, епілепсією, для імуносупресивної терапії у післяопераційний період з трансплантації. 

Державна програма відшкодування коштів розповсюджується на понад 400 лікарських засобів проти цих хвороб. Актуальний перелік лікарських засобів, що відпускаються за програмою, розміщено на вебсайті Національної служби здоров’я України в розділі «Програма реімбурсації лікарських засобів» (https://nszu.gov.ua) у відкритому доступі.

Програмою вже скористалися понад 4 мільйони пацієнтів по всій країні. Так, в середньому лише за один день за електронним рецептом безоплатно або з невеликою доплатою понад 1200  пацієнтів отримують необхідні ліки.