Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Як захистити дитину від паралічу, спричиненого поліомієлітом?

Поліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання. Вірус поліо інфікує воду та їжу, передається від людини до людини, як правило, через брудні руки до рота, після чого розмножується у кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, яких торкалися  інфіковані люди. 

Показовою є статистика щодо поліомієліту:

  • В 1 з 4 випадків інфікування поліо людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль, слабкість у м’язах. 
  • У меншої частини (1–5 із 1000 хворих на поліомієліт) будуть розвиватися інші, більш серйозні симптоми, спричинені ураженням спинного мозку: відчуття поколювання в ногах; параліч або слабкість в кінцівках.
  • 1 людина з 200 інфікованих вірусом поліомієліту залишається паралізованою на все життя. 
  • 5–10 % з тих, у кого виник параліч, помирають, коли вірус паралізує дихальні м’язи. 

Інші інфіковані можуть не мати симптомів узагалі, але все одно здатні передавати хворобу.

Поліомієліт вражає переважно дітей віком до 6 років, проте він загрожує дітям будь-якого віку, якщо вони не були повністю вакциновані.

Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – щепитися. Відповідно до Національного календаря, щеплення від поліомієліту проводять: 

  • 1 доза — у 2 місяці від народження;
  • 2 доза — 4 місяці;
  • 3 доза — 6 місяців;
  • 4 доза — 18 місяців;
  • 5 доза — 6 років;
  • 6 доза — 14 років.

Ці шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Станом на 1 грудня 2021 року рівень охоплення щепленнями від поліо в Україні такий: три дози у віці до року отримали 73,3% дітей, щеплення у віці 18 місяців — 73,5% дітей, у віці 6 років — 72% дітей, у віці 14 років — 68,7% дітей.   

Закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей і вчасно щепити їх від поліомієліту відповідно до Національного календаря. Якщо дитина з якихось причин пропустила щеплення, важливо якнайшвидше надолужити їх! Для цього слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра.

Зробіть щеплення — захистіть свою дитину від паралічу, спричиненого поліомієлітом!