Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Як впроваджуватиметься реформа медосвіти: відбулась дискусія МОЗ України з керівниками медуніверситетів

МОЗ України разом з керівниками медичних університетів, які підпорядковуються міністерству, обговорили шляхи впровадження змін у медичній освіті.

Понад 60 представників закладів вищої медичної освіти, які були на зустрічі, погодилися, що нові умови прийому до медичних ЗВО у 2019 році є необхідними для відбору мотивованих абітурієнтів.

У більшості медичних університетів навчальні плани не відповідають міжнародним стандартам. І цю ситуацію мають виправити керівники найближчим часом, щоби підготуватись до впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це можливо і цілком реально, адже заклади мають повну автономію (відповідно до ЗУ “Про вищу освіту” з 2014 року) і саме вони відповідають за формування та зміст навчального процесу.  

Керівники закладів вищої освіти погоджуються, що нова якісна освіта лікаря потребує нової якості підготовки студентів. Щоби це стало можливим, закладам вищої освіти важливо бути залученими до трансформації медичної освіти, адже вони є безпосереднім суб’єктом її втілення. Олександр Лінчевський наголосив на відкритості МОЗ і готовності міністерства до аргументованої і конструктивної дискусії.

“Сьогоднішня зустріч доводить, що  університети та МОЗ України повинні рухатись разом, щоб досягнути спільної мети: мотивований, фаховий та етичний лікар в Україні”, - наголосив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Також в рамках зустрічі було презентовано можливість для медичних університетів: швейцарський проект “Реформа медичної освіти в Україні”, який надає підтримку та допомогу відібраним університетам у впровадженні якісних змін в навчальному процесі.