Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Як внутрішньо переміщеним медикам працевлаштуватися в інші заклади охорони здоров’я

Медики, які через активні бойові дії та/або окупацію населених пунктів, де вони мешкали, а також через пошкодження медичних закладів та втрату робочого місця змушені їхати до більш безпечних областей України, зараз знаходяться у пошуку можливостей працювати й продовжувати надавати медичну допомогу тим, кому вона необхідна.

Саме тому Міністерство охорони здоров'я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.

Нагадуємо, що мова йде про питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я, яке врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».

Станом на сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 2 382 внутрішньо переміщених медичних працівники. 

Серед них: 1 356 лікарів, 719 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти), 307 технічних працівників. 

Загалом найбільше працевлаштованих медиків, які вимушено переїхали в інші регіони, зараз на Дніпропетровщині – 324, на Львівщині – 301 та на Полтавщині – 293 особи.

Найбільша кількість лікарів працевлаштувалися у Львівській області – 283, на Полтавщині – 124 та на Дніпропетровщині – 115 осіб. 

Медичних сестер/братів, фельдшерів, акушерок найбільше працевлаштовано у  Дніпропетровській області  – 154 та у Полтавський області  – 122 особи. 

Попри тривалу агресію рф проти України та надскладний час захист та забезпечення медиків належними умовами праці залишається одним із пріоритетів для держави. Адже їхній внесок у боротьбу за незалежність України – неоціненний. 

Міністерство охорони здоров’я України продовжує вживати заходів, щоб українські медики мали змогу працювати й надалі та отримувати за це гідну оплату праці, у якому б регіоні України вони зараз не перебували.