Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Як розвивається телемедицина в Україні: підсумки й плани на 2024 рік

У 2023 році впровадження телемедицини в Україні вийшло на новий рівень: ухвалили стратегію розвитку телемедицини, внесли законодавчі зміни та інтегрували гуманітарні телемедичні рішення у заклади охорони здоровʼя.

У період воєнного стану Україна отримала телемедичну гуманітарну допомогу на суму близько 4 млн доларів США. За підтримки партнерів 6 телемедичних рішень вже успішно діють в українських закладах охорони здоровʼя, ще 3 – на етапі підготовки.  

Завдяки телемедичним рішенням медичні працівники надають допомогу пацієнтам із вогнепальними та вибуховими травмами, використовують нейрореабілітаційне рішення з інструментами доповненої реальності для комплексного лікування пацієнтів із пошкодженням мозку або ортопедичною травмою. У двох лікарнях вже встановлені віртуальні операційні, які дозволяють хірургам брати участь в онлайн-консультуванні.

 У 182 медзакладах України вже можливо проводити дистанційний моніторинг вагітності за допомогою портативного діагностичного комплексу.

 У 30 закладах охорони здоровʼя встановлені телемедичні платформи, за допомогою яких пацієнти можуть самостійно провести такі базові обстеження, як: вимірювання температури тіла, артеріального тиску, насичення крові киснем, виконання ЕКГ тощо. 

Щоб автоматично виявити ураження головного мозку, у 5 закладах вже використовують штучний інтелект для аналізу компʼютерної томографії. 

«Телемедицина вирішує низку проблем з доступністю послуг, особливо для пацієнтів, які за власним станом і віддаленістю не можуть відвідати лікаря. Застосування методів та засобів телемедицини дозволяє лікарям запровадити телемедичне консультування та віддалений моніторинг показників здоров’я. Впровадження телемедицини у віддалених місцевостях та за умов нестачі лікарів – це сучасне та ефективне рішення у сфері охорони здоров’я», – зазначає Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоровʼя з питань цифрового розвитку. 

Загалом до надання телемедичних послуг підключені 328 закладів охорони здоровʼя:

  • 1259 медичних працівників навчилися користуватися телемедичним обладнанням;
  • 1031 навчальна сесія відбулася у рамках навчання медпрацівників надавати телемедичні послуги;
  • 8893 телеконсультації проведено завдяки впровадженим телемедичним рішенням. 

На виконання стратегії розробляються функціональні можливості електронної охорони здоровʼя для застосування телемедицини за трьома напрямами: телеконсультування, телеметрія та телерадіологія. 

Зросте і кількість телемедичних послуг у Програмі медичних гарантій. У 2024 році вони увійдуть у 31 із 41 пакету медичних послуг, що майже втричі більше, ніж у 2023 році. 

Поміж іншим стратегічними цілями залишається підвищувати цифрову компетентність працівників охорони здоровʼя та розвивати технічне забезпечення для впровадження телемедичних рішень.  

У 2024 році телемедицина буде потужним інструментом для надання медичної та реабілітаційної допомоги. Завдяки телемедичним рішенням медичні послуги стають ще більш доступними та зручними.