Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Як обрати педіатра для свого малюка

Педіатри – наші перші лікарі, які знають усе про здоров’я дитини від народження й до повноліття. Щоби стати педіатром, треба вчитися щонайменше 7 років, проте насправді навчання лікарів усіх спеціальностей триває постійно й ніколи не завершується.

Сьогодні в Україні відзначають День педіатра – лікаря, який пильнує здоров’я дитини, а разом із тим – забезпечує спокій її батьків. Із нагоди цього дня розповімо про те, як обрати педіатра для свого малюка.

  1. Із тим, хто буде лікарем вашої дитини, варто визначитися ще до того, як ви поїдете в пологовий будинок. Це дозволить спокійно укласти декларацію зі спеціалістом, який вам сподобався, і не витрачати час на пошуки, коли ви будете заклопотані появою нового члена сім’ї.
  2. Зверніть увагу на те, чи легко дістатися до лікаря власним авто чи громадським транспортом.
  3. Обговоріть, як і в який час можна зв’язатися з лікарем у разі виникнення запитань чи у випадку надзвичайних ситуацій. Проте не варто забувати про повагу до приватного позаробочого часу лікаря.
  4. Педіатр буде вашим партнером і порадником у догляді за дитиною, тому дуже важливо, щоб ваші погляди й підходи збігалися. Ставте запитання і слухайте відповіді на них. Вам має бути комфортно з лікарем, а йому – з вами. Звертайте увагу на манеру спілкування, на те, як лікар пояснює свої відповіді. Від того, наскільки вам зрозуміла інформація, у майбутньому залежатиме рівень довіри до спеціаліста.

Відповідно до протоколів, профілактичні огляди дітей педіатром здійснюються щонайбільше за 2 дні після пологового будинку, у 2 тижні, місяць і далі – щомісяця – до досягнення дитиною річного віку. Потім лікаря варто відвідати в 18, 24 і 36 місяців. Лікар спостерігатиме за станом і розвитком малюка й за необхідності скеровуватиме  до вузькопрофільних спеціалістів.