Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Як буде розвиватись Національна дитяча спеціалізована лікарня “ОХМАТДИТ”

Стан діяльності та перспективи розвитку “ОХМАТДИТу” обговорили сьогодні на брифінгу.

Зараз лікарня перебуває у фазі активних змін. Трансформація “ОХМАТДИТу” – це не просто зміна штатного розпису лікарні, а удосконалення існуючої структури, всеохопний процес, спрямований на покращення якості медичних послуг для дітей і унеможливлення проявів корупції щодо їхніх батьків.

Головна лікарка “ОХМАТДИТу” Ірина Садов’як підкреслила, що нова структура лікарні не передбачає скорочення посад чи ліквідацію відділень: кількість залишається незмінною.  Водночас, керівники центрів більше не здійснюватимуть адміністративні функції, що дасть їм можливість зосередитись на лікарській роботі. Деякі відділення отримають ширші повноваження, ніж у них були до цього. Перш за все – це відділення трансплантації кісткового мозку.

На брифінгу повідомили про результати внутрішньої перевірки, яке було проведено напередодні. Перевірка виявило низку серйозних порушень у роботі деяких відділень, у тому числі і в Центрі онкогематології та трансплантації кісткового мозку, який підпадає під зміну структури лікарні.

У ході внутрішньої перевірки на складі було виявлено наявні закуплені за бюджетні кошти препарати, які не видавали пацієнтам, хоча у той же час лікарі змушували батьків купувати ці препарати в аптечних закладах. Також були виявлені порушення у процедурах замовлення лікарських засобів для пацієнтів “ОХМАТДИТу”. Люди, які здійснили порушення, отримали догани.

Один з найважливіших елементів подальшого розвитку  “ОХМАТДИТу” пов’язаний із будівництвом нових комплексів дитячої лікарні та введення їх в експлуатацію. Після тривалої перерви, будівництво було відновлено у 2016 році. Для швидшого запуску діагностичних відділень проект був розподілений на два пускові комплекси: 23,5 тис кв м та 43,5 тис кв м, відповідно.

Перший пусковий комплекс у грудні минулого року отримав всі необхідні сертифікати експлуатації, а в квітні розпочав роботу. Цей комплекс - це діагностично-лікувальні та лабораторні приміщення із сучасним медичним обладнанням. Важливо, що усі ці відділення можуть технологічно функціонувати навіть при продовженні будівельних робіт 2-го пускового комплексу. Паралельно продовжуються роботи на 2-му пусковому комплексі. Тут будуть працювати 19 відділень – в тому числі ті відділення, що займаються лікуванням онкогематологічних захворювань.