Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ірина Садов’як: «МОЗ працює над удосконаленням нормативів акушерсько-гінекологічної допомоги»

МОЗ працює над удосконаленням нормативів акушерсько-гінекологічної допомоги. Про це під час брифінгу повідомила перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов'як.

«Міністерство охорони здоров’я розробило проєкт наказу «Про затвердження нормативів організації акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні». Проєкт розміщено на сайті для громадського обговорення та опрацювання», – зазначила заступниця міністра.

Проєкт включає такі аспекти: нормативи організації акушерсько-гінекологічної допомоги дітям та підліткам, нормативи організації послуг із питань планування сім'ї, нормативи організації амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги, нормативи амбулаторної гінекологічної допомоги, нормативи організації стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатальної допомоги, нормативи організації неонатологічної допомоги в акушерському стаціонарі. Також проєктом передбачені зміни та вдосконалення таких важливих напрямків, як акушерські ятрогенні втручання, запобігання та усунення неуважного поводження з жінками під час пологів у закладах охорони здоров’я, питання організації роботи школи відповідального батьківства тощо.

Садов’як нагадала, що внесення змін до нормативів зумовлене Цілями сталого розвитку (2016−2030), Глобальною стратегією Всесвітньої організації охорони здоров’я та Програмою медичних гарантій. Станом на сьогодні діє Наказ МОЗ України від 15 липня 2011 року № 417 «Про організацію амбулаторної гінекологічної допомоги в Україні», він втрачає чинність з 1 вересня 2021.