Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Інформація щодо застосування кисню для кисневої підтримки

Інформація щодо застосування кисню для кисневої підтримки

 

Міністерством охорони здоров’я України з метою належної реалізації положень постанов Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2021 р. № 337 «Деякі питання розширення доступу до кисневої терапії для лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова КМУ № 337) та від 14 квітня 2021 р. № 343 «Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 і 225» (далі – Постанова КМУ № 343) щодо забезпечення закладів охорони здоров’я киснем для кисневої терапії надаються наступні роз’яснення.

Постановою КМУ № 337 передбачається на період встановлення карантину, з метою запобігання  поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дозволити  ліцензіатам, що здійснюють господарську діяльність з виробництва та оптової торгівлі медичними газами, здійснювати доставку кисню технічного до закладів охорони здоров’я, основні показники якого відповідають специфікації та методикам контролю за основними показниками кисню медичного.

При цьому основні показники специфікації та методики контролю кисню технічного повинні відповідати основним показникам кисню медичного, що має бути підтверджено відповідним сертифікатом (протоколом) аналізу, виданим акредитованою/атестованою лабораторією з контролю якості лікарських засобів.

З метою звільнення від оподаткування податком на додану вартість кисню, як медичного так і технічного, який використовуються для кисневої терапії,  Урядом прийнята Постанова КМУ № 343, згідно положень якої кисень медичний (газоподібний та рідкий) та кисень технічний (газоподібний та рідкий) уніфіковано у відповідні позиції:

2804 40 00 00 Кисень газоподібний, в балонах для кисневої підтримки пацієнтів;

2804 40 00 00 Кисень газоподібний для кисневої підтримки пацієнтів;

2804 40 00 00 Кисень рідкий для кисневої підтримки пацієнтів.

Разом з тим зазначаємо, що кисень медичний (рідкий та газоподібний), який зареєстровано в Україні як лікарський засіб та включено до Державного реєстру лікарських засобів України під МНН «Oxygen» підлягає закупівлі для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України, а також звільняється від податків та зборів згідно чинної редакції постанов Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224, від 20 березня 2020 р. № 225, оскільки МНН  «Oxygen» включено до відповідних переліків лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України.

Додатково інформуємо, що листи Міністерства охорони здоров’я України не є нормативно-правовими актами, носять лише роз'яснювальний, інформаційний та рекомендаційний характер