Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ігор Кузін: перевищення епідпорогу захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 немає

Наразі в усіх регіонах України зберігається неепідемічний рівень. У 14 регіонах України циркулюють віруси грипу А та В. Серед усіх зареєстрованих випадків гострих респіраторно-вірусних захворювань переважає COVID-19. Загалом, починаючи з жовтня, в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 2 млн людей, 56% — діти. 

«Зараз в усіх регіонах України зберігається неепідемічний рівень, тобто перевищення епідпорогу захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції, включаючи COVID-19, наразі не зареєстровано. Протягом епідсезону, який почався в жовтні, в середньому від тижня до тижня медики реєструють від 130 до 150 тисяч нових випадків захворювання. Це грип, ГРВІ, COVID-19. Кількість госпіталізацій наразі не перевищує сезонну норму і становить в середньому 4 тис. випадків за один тиждень. Враховуючи, що країна зараз перебуває в середині епідемічного сезону, до кінця січня прогнозується поступове зменшення кількості випадків COVID-19 серед загальної кількості гострих респіраторних захворювань і збільшення кількості випадків грипу. Тому комплексні протиепідемічні заходи, індивідуальний захист — маски — в разі нездужання, самоізоляція та імунопрофілактика проти грипу і COVID-19 важливі, і про них не можна забувати. Вакцина проти COVID-19 залишається безоплатною у 2024 році та доступна у пунктах щеплень в усіх областях», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

За перший тиждень січня (1.01-7.01) на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 121 172 особи, із них 59 469 — діти. До лікарень госпіталізовано 4 744 особи, із них 2 472 — діти. 

Зареєстровано 5 253 нових випадки COVID-19 за перший тиждень січня. 1 375 пацієнтів потребували спеціальної медичної допомоги у лікарні, з яких 273 — діти.  Зареєстровано 53 летальні випадки, серед яких — одна дитина віком до року.

Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, медичні маски, дотримання дистанції та введення «локального карантину» в окремих містах чи областях під час значного підйому рівня захворюваності на гострі респіраторно-вірусні захворювання — це одні з основних протиепідемічних та профілактичних норм, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі. Такі протиепідемічні заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Або в разі спалаху респіраторно-вірусних інфекцій в окремих установах чи організаціях, навчальних закладах. Наприклад, в окремих класах чи школах або на підприємствах.