Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Ідентифікація зниклих безвісти: українські судмедексперти пройшли спільні тренінги з міжнародними експертами

Тренінги з археології в судовій експертизі та антропології для експертів бюро судово-медичної експертизи України тривали 2 місяці. Спеціалісти Головного та обласних бюро судово-медичної експертизи МОЗ України та Мін'юсту співпрацювали з фахівцями Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP). Зокрема, відпрацювали алгоритми проведення ідентифікації невпізнаних тіл за віком та за допомоги фото-/відео- засобів відповідно до міжнародних стандартів. Це дозволить забезпечити відповідність експертиз із урахуванням вимог міжнародного права та передавати дослідження для доказів у міжнародні судові інстанції. 

«Для українських фахівців це важливий досвід, враховуючи, що в нашій країні ідентифікація останків проходить у ході гарячої фази війни. Зараз триває процес реформування судово-медичної експертизи. Ми будуємо централізовану мережу установ в сфері управління МОЗ. Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України — це головна експертна установа загальнонаціонального рівня, яка матиме філії у кожній області України. Від рішення судового медика залежатиме фінальне рішення та вирішення складних питань, які вирішує слідство. Тому в поточному році буде обладнано 5 лабораторій для проведення ДНК-експертиз, наразі такі експертизи проводять лише у 3 областях», — наголосив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Учасники тренінгів отримали міжнародні сертифікати та пройшли практичну підготовку з питань ідентифікації невпізнаних тіл та зниклих безвісти осіб. Зокрема, креслення розрізів та викопні роботи, щоб виключити будь-які ризики та неточності під час роботи з отриманими зразками зниклих безвісти. 

Тренінги пройшов 41 експерт. Це судово-медичні експерти та лікарі-криміналісти ДСУ «Головне бюро СМЕ МОЗ України» з Київської, Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Луганської областей.   

 

Додатково: 

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти надає експертну підтримку українським установам, які відповідають за пошук та ідентифікацію зниклих безвісти. Тренінги проходили за підтримки European Union in Ukraine.

МКЗБ – це міжурядова організація зі штаб-квартирою в Гаазі, повноваження якої полягають у забезпеченні співпраці урядів та інших зацікавлених сторін у пошуку осіб, зниклих безвісти внаслідок війни, порушень прав людини та за інших обставин. Вона підтримує зусилля, спрямовані на допомогу країнам в ідентифікації осіб на основі наукових даних, маючи в розпорядженні унікальну лабораторію. Так, фахівці організації вивчають зразки ДНК, вилучені, зокрема з масових поховань. Також порівнюються ДНК-зразки живих родичів. Це важливо для сімей, яких розлучили, в тому числі внаслідок примусової депортації дітей.