Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Громади разом із МОЗ працюють над щепленням літніх мешканців від COVID-19

По всій Україні, не враховуючи Києва, двома дозами вакцини від COVID-19 щеплено майже 3 млн людей віком від 60 років, що становить менш ніж 38%. Хоча б однією дозою щеплено трошки більше ніж 45%. Тобто близько 550 тис. літніх людей ще чекають на отримання другої дози вакцини.

Про причини такої ситуації йшлося на селекторній нараді міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з керівниками територіальних громад. 

“Серед проблемних питань усі називають майже однакові. Зокрема, багато літніх людей вважають, що ризики від вакцинації переважають ризики від хвороби, тоді як насправді загроза отримати ускладнення від ковіду в тисячі разів вища за будь-які можливі реакції на вакцини”,  – зазначив міністр. 

Крім того, подекуди українці, які проживають у віддалених куточках країни, просто не мають можливості отримати вчасну та достовірну інформацію про щеплення від лікарів, їх не запрошують на вакцинацію, дехто з них має обмежені можливості пересування. 

Щоб розв'язувати цю проблему, з  10 січня у громади, в яких щеплено менше ніж 25% літніх мешканців, виїжджають мобільні бригади з вакцинації. Станом на 1 лютого було зроблено близько 8 тис. таких виїздів та здійснено близько 90 тис. щеплень серед людей старших 60 років.

Цього тижня очікують щонайменше 3,5 тис. виїздів, за кожен з яких заплановано зробити принаймні 20 щеплень.

Для того, щоб убезпечити літніх українців від важких наслідків коронавірусної хвороби, необхідні спільні зусилля представників громад, медиків, громадських організацій, ЗМІ, місцевих лідерів думок та усіх небайдужих. Вони можуть надавати літнім людям необхідну інформацію про те, чому для них дуже важливо щепитися, чому це безпечно, де і як можна вакцинуватися, а також допомогу безпосередньо в отриманні щеплення від COVID-19. 

Нагадаємо, що 80% померлих від COVID-19 за весь час пандемії  – це люди віком від 60 років.

Єдиним способом захиститися від важкої форми коронавірусної хвороби та смерті від неї для літніх людей є вакцинація.

Допомогти літнім людям записатися на вакцинацію може кожен. Для цього можна долучитися до проєкту з інфоволонтерства боротьби з COVID-19.  Більше інформації за посиланням: bit.ly/infovolunteersua