Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Global Digital Health Partnership: Україна продовжить співпрацю з іншими країнами для розвитку цифрового здоров’я

Україна взяла участь в Global Digital Health Partnership. Разом з представниками країн з усього світу обговорювали глобальне співробітництво у сфері розробки та імплементації нових підходів з точки зору сучасних технологій. 

"Домовились з колегами про подальшу співпрацю між нашими країнами, спрямовану на розвиток цифрового здоров’я — разом прийняли The Delhi Declaration on Digital Health. Кейси інших країн можуть стати хорошими прикладами для наслідування для нас. У дечому ми можемо стати прикладом для інших. Розповіла колегам про нашу систему eHealth та на якому етапі впровадження ми знаходимося зараз", - підсумувала відрядження до Нью-Делі в.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун. 

Пріоритет розвитку електронної системи eHealth був визначений на початку трансформації системи охорони здоров'я. Саме цей компонент допоможе повністю завершити декомунізацію системи і закласти в неї ринкові принципи (там, де це можливо). А також зробити медицину максимально незалежною від ручного державного управління та мікроменеджменту згори.

Наразі до eHealth вже приєдналися 1805 медичних закладів та 24,5 тисячі лікарів. Декларацію сімейним лікарем в системі уклали 25,9 мільйона українців. До системи долучилися також 15 МІСів (медичні інформаційні системи), які допомагають впроваджувати сучасні технологічні рішення до системи. https://portal.ehealth.gov.ua/

"Електронне здоров’я, яке ще два роки тому здавалося в Україні мрією, вже працює сьогодні. Ми відкриваємо цей ринок для IT-бізнесу та вводимо прозорі і однакові для всіх правила. Пацієнти вже відчувають ці зміни та з задоволенням використовують надані їм нові можливості — запис до лікаря онлайн або моніторинг ходу трансформації охорони здоров’я. Список доступних опцій буде розширено вже цього року: рецепти на ліки (https://goo.gl/gu5wyc), лікарняні листи, історія хвороби — все це плануємо зробити доступним в електронному режимі", - говорить доктор Уляна Супрун.

Переваги системи eHealth:

  • Пацієнтам не треба зберігати копії своїх медичних карток та історію хвороби.
  • Усі відомості про лікування пацієнта, його медичні протипоказання або хронічні хвороби можна легко знайти в системі.
  • Лікар користуючись міжнародними протоколами та електронною системою, не зможе виписати пацієнту рецепт на непотрібні ліки, наприклад, антибіотики — система просто не дозволить цього зробити.
  • Дані, що буде збирати система, дадуть можливість аналізувати епідеміологічні тренди та покриття імунізацією. Це шлях до більш ефективного розподілу ресурсів.

Крім того, діджиталізація — ефективний запобіжник від корупційних ризиків. У системі можна чітко відслідкувати кому, скільки та за які послуги були виділені кошти Національною службою здоров’я України.