Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Гелікоптерна медична служба – ще один крок Міністерства охорони здоров’я для вдосконалення екстреної допомоги

Пацієнти з інсультами, інфарктами, іншими загрозливими для життя та здоров’я станами чи травмами зможуть розраховувати на повітряне транспортування медичним гелікоптером. Пілотний проєкт з аеромедичної евакуації вже з 1 квітня стартує на Львівщині, а з 1 травня – на Київщині. Для його реалізації МВС та Національна поліція України виділили два сучасні вертольоти Н145. Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко.

«У більшості розвинених країн гелікоптерні екстрені медичні служби – сталий компонент систем невідкладної допомоги, а функціональне поєднання сил та засобів державної авіації та системи охорони здоров’я – запорука рівного доступу громадян до якісної та своєчасної медичної допомоги», – сказав заступник міністра.

Досі, за словами Ігоря Іващенка, медичне транспортування повітряними суднами в Україні ефективно використовували фактично лише у Збройних силах, що давало змогу допомагати бійцям, пораненим на Сході.

Окрім співпраці з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією, МОЗ заручився підтримкою Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби та Національної гвардії України щодо взаємодії в питаннях трансплантації. Це дасть змогу своєчасно доставляти донорські органи в будь-який трансплантаційний центр в Україні.

«МОЗ постійно вдосконалює систему екстреної медичної допомоги таким чином, аби українці, що потребують спеціалізованого чи високоспеціалізованого лікування, невідкладно потрапляли до закладів охорони здоров’я в межах так званої «золотої години». Впровадження гелікоптерної медичної служби – суттєвий крок для досягнення цієї мети, особливо в гірських та віддалених районах», – наголосив Ігор Іващенко.

Після старту пілотного проєкту можливостями міжгоспітального транспортування будуть охоплені усі прилеглі до пілотних регіонів обласні центри та повністю територія Українських Карпат. Надалі заплановано охопити всю Україну.