Фармстрахування стартує на початку 2022 року – до чого готуватися пацієнтам, лікарям і аптекам
За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями. Чи вирішить цю проблему запровадження фармацевтичного страхування, кого воно стосуватиметься, на які ліки розповсюджуватиметься і чи полегшить тягар на бюджети українських родин?
Про те, як працюватиме новий механізм відшкодування вартості ліків для всіх учасників цього процесу — наша розмова із заступником Міністра охорони здоров’я з європейської інтеграції Олексієм ЯРЕМЕНКОМ.
Які цілі переслідує фармстрахування
Чи вдасться завдяки фармстрахуванню нарешті подолати проблему так званих фуфломіцинів?
– Для цього потрібен системний підхід. З одного боку, слід розробити й впровадити клінічні рекомендації в практику лікаря. З іншого боку, створити систему, яка контролюватиме призначення ліків і допомагатиме робити їх правильно. Водночас потрібне навчання лікарів та пацієнтів щодо використання лікарських засобів. Його також можна здійснювати через страхові компанії. Тобто одним з механізмів реалізації цієї ідеї може бути запровадження добровільного фармацевтичного страхування.
Першопрохідці вже на старті
Чи є «добровольці», готові взяти на себе вирішення цього завдання?
– Так, на разі є кілька страхових компаній, які виявили готовність взяти участь у пілоті щодо запровадження фармстрахування.
Повну версію інтерв'ю читайте на сайті thePharmaMedia