Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Фахівці клініки «Шаріте» надають телемедичні консультації колегам з Івано-Франківщини

За допомогою системи телемедичних консультацій Teledoc Health лікарі КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» спільно з фахівцями  Івано-Франківського медичного університету провели консультацію зі спеціалістами клініки «Шаріте» в Берліні. 

Було проведено дистанційну консультацію двох пацієнтів з надзвичайно небезпечним і загрозливим для життя ускладненням – жировою емболією, яка розвинулася після переломів. Патологічний процес виникає внаслідок закупорювання судин дрібними частинками жиру, що  може призвести до тяжкої дихальної недостатності і навіть до смерті. 

«Один із пацієнтів – лижник, що отримав ускладнення після перелому стегна, другий – жінка, яка отримала травму внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, після чого в неї також розвинулася форма жирової емболії, – коментує Іван Тітов, завідувач кафедрою анестезіології і інтенсивної терапії Івано-Франківського медичного університету. – Ми показали пацієнтів колегам із Берліна: цікавило, в які строки їх оптимально оперувати, бо ускладнення відсунуло на задній план операцію травматологічну, якої пацієнти теж потребували».

Німецькі лікарі керували роботом дистанційно, мали змогу отримати максимально деталізоване зображення, приміром, не лише висипки на шкірі, але навіть на  комірці ока. У процесі спілкування ми могли завантажити з лікарняної бази  електронні документи, які там збережені: рентгенограми, відео УЗД, результати КТ. У результаті зуміли стабілізувати стан і справитися з дихальною недостатністю. Пацієнтів успішно перевели у відділення інтенсивної терапії та в травматологічне відділення  для подальшого лікування і спостереження. Для німецьких колег теж важливо було спостерігати динаміку перебігу цієї хвороби. Вони не так часто бачать подібне ускладнення. 


Нагадаємо, використання телемедичного обладнання дозволило врятувати око пацієнтці.