Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Фахівці екстреної медичної допомоги пройшли практичний курс із транспортування критичних пацієнтів

Навчально-практичний тренінг із міжгоспітального перевезення критичних пацієнтів пройшли 20 слухачів курсу інструкторів з надання догоспітальної допомоги, які проходять очне навчання у межах спільного зі Світовим банком проєкту Міністерства охорони здоров’я України. Нагадаємо, цей курс — частина масштабного освітнього проєкту, що втілюється в системі екстреної медичної допомоги у співпраці з Тернопільським національним медичним університетом ім. І. Я. Горбачевського.

«МОЗ надзвичайно вдячний всім партнерам та іноземним колегам за надважливу підтримку наших лікарів у сучасних реаліях війни, особливо у напрямі екстреної медичної допомоги. Так, завдяки такій підтримці, наші фахівці ЕМД з різних регіонів України мали змогу пройти симуляційне навчання та обмінятися практичним досвідом із іноземними колегами. Адже через військову агресію росії чимало лікарень у прифронтових територіях та на сході зазнають руйнувань, а цивільне населення продовжує ставати жертвами постійних обстрілів ворожої армії. Саме тому таке практичне навчання і розуміння того, як транспортувати критичних пацієнтів у складних умовах, зможе врятувати не одне людське життя», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я та координаторка спільних зі Світовим банком проєктів Ірина Микичак. 

Дводенний тренінг із симуляційної медицини для українських фахівців медицини невідкладних станів провели досвідчені лікарі з Португалії, зокрема Вітор Алмейда з лікарні м. Тондела, округ Візеу; Кароліна Могош із Центрального госпіталю адміністративного центру Тамега-е-Суза; Уляна Підгірна з клініки Алгарвського університету, муніципалітет Фару та Олена Березовська-Лоуренцо з мережі амбулаторних клінік Естуарій-ду-Тежу, Центральна адміністрація регіону Лісабона. 

У ході навчання учасники ознайомилися з такими питаннями, як: 

  • безпека та особливості медичного транспортування критичного пацієнта; 
  • організаційні та правові аспекти медичного транспортування;
  • аеромедичне транспортування; 
  • ускладнення та конфлікти під час медичного транспортування критичних пацієнтів;
  • медичне транспортування критичних пацієнтів дитячого віку та ін.

Португальські колеги проводили цей курс упродовж шести днів, а першими його слухачами стали фахівці навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із різних регіонів України, які проходять в ТНМУ курс інструкторів з надання догоспітальної допомоги. 

Наступними нові знання і навички отримали військові лікарі, які евакуюють критичних пацієнтів на лінії фронту, а також представники центрів екстреної медичної допомоги, які працюють на звільнених територіях і в прифронтових зонах, науковці і викладачі з медицини катастроф і екстреної медицини медичних закладів вищої освіти Тернополя, Києва й інших міст.

Як зауважили лікарі з Португалії, які з 28 лютого по 5 березня ділились досвідом з українськими колегами на базі центру симуляційного навчального центру ТНМУ, — це їх свідомий волонтерський внесок у те, щоб якомога більше українських воїнів повернулися живими і з найменшими наслідками для здоров’я, щоб постраждалі у прифронтових зонах були врятовані.