Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Європейські країни прийняли план дій у сфері цифрової охорони здоров’я

Міністри охорони здоров’я та делегати з 53 держав-членів ВООЗ прийняли перший в історії Регіональний план дій у сфері цифрової охорони здоров’я, головна мета якого – сприяти цифровій трансформації медицини в Європі та Центральній Азії для покращення здоров’я та добробуту людей.

На зустрічі 12 вересня 2022 року під час 72-ї сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ міністри та делегати ухвалили резолюцію, в якій визнано вирішальну роль і потенціал цифрових інструментів у секторі охорони здоров’я, у тому числі з урахуванням досвіду щодо протидії пандемії COVID-19.

Новий план дій заснований на використанні цифрових інструментів для покращення якості медичних послуг, захисту людей від надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, сприяння здоров’ю та добробуту.

«Україна долучається до європейських стандартів у сфері цифрової медицини, – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич. – Ключовий успіх реалізації найамбітніших цифрових проєктів – цифрові компетентності всіх користувачів системи як медичних працівників, так і пацієнтів, а також бажання постійно розвиватися і вдосконалюватися».

Цифрова охорона здоров’я підтримуватиме розвиток і поширення телемедицини, щоб забезпечити людей якісними медичними послугами незалежно від того, де вони живуть, штучного інтелекту та інших засобів, що сприятимуть покращенню якості медичних послуг та довіри людей до медицини в цілому.