Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Евакуаційні рейси, що організовують МОЗ та Єврокомісія, тривають: ще 44 громадян відправлено на лікування за кордон

Вже рік Міністерство охорони здоров’я країни разом із Європейською комісією за активного сприяння обласних військових адміністрацій і медзакладів, за підтримки Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України транспортують постраждалих українців на лікування до закордонних клінік. 

Цього тижня евакуювали групу з 44 громадян, серед яких – люди з мінно-вибуховими пораненнями з Львівщини, Київщини, Дніпропетровщини, Вінниччини, Одещини та територій активних бойових дій. Крім того, евакуйовані й онкопацієнти, які потребують продовження спеціалізованого лікування. Пацієнтів прийняли у медзакладах Австрії, Данії, Німеччини, Норвегії та Іспанії.

Зазначимо, що евакуюють як дорослих, так і дітей із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. 

За потреби пацієнтів супроводжують родичі або близькі, враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді. 

Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряними госпіталями чи спеціальним авіатранспортом перевозять українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.

Такі «медичні конвої» тривають майже щодня. Від початку війни МОЗ разом із міжнародними партнерами вдалося евакуювати вже 2600 українців. 

Звертаємо вашу увагу, що є декілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни можуть бути відправлені на лікування. 

Перший – через обласний заклад охорони здоров’я до визначеної особи, відповідальної за направлення громадян України на лікування за кордоном на період дії воєнного стану або до сімейного лікаря. 

Другий – через командування Медичних сил України, які також надсилають висновок про необхідність направлення пацієнта на лікування та інші документи до Міністерства. 

Третій – подання особистої заявки через сайт МОЗ. 

Міністерство  запровадило додаткову можливість подати заявку на евакуацію, тож важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації. 

Для цього на сайті Міністерства охорони здоров’я України в розділі «Громадянам» слід заповнити відповідну заявку. 

Далі МОЗ верифікує всі дані та перевірить інформацію, після чого вам дадуть зворотний звʼязок.